داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 85299
 
فعال شدن بنگاه های متوسط و کوچک
 
نماینده مردم شهربابک و عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شواری اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید در بخش صنایع و معادن در یک مسیر خوبی قرار گرفته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹
نماینده مردم شهربابک و عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شواری اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید در بخش صنایع و معادن در یک مسیر خوبی قرار گرفته است.


علی اسدی کرم در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح وضعیت عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه صنایع و معادن کشور گفت: برجام بسیاری از مسایل اقتصادی کشور را تحت الشعاع قرار می‌دهد و اکنون به یمن برجام به فروش نزدیک به ۳ میلیون بشکه نفت در روز رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مسایل اقتصادی کشور مسایلی نیست که یک شبه حل شود گفت: متاسفانه ما شتاب زده وارد می شویم و همین است که بعضی وقت‌ها اشتباهات بزرگی می‌کنیم و هزینه زیادی پرداخت می‌کنیم.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون در کشور تورم تک رقمی شده و یک آرامشی در محیط اقتصادی کشور ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در نخستین گام باید از امکانات داخلی بهره ببریم افزود: اکنون به گونه‌ای است که اگر بخواهیم توسعه پیدا کنیم باید از سرمایه‌گذار خارجی استفاده شود تا رشد اقتصادی صورت گیرد؛ ضمن آنکه سرمایه‌گذار خارجی نیز نیاز به ثبات و آرامش اقتصادی دارد و از طرفی باید تکنولوژی روز وارد کشور شود و سپس صادرات را مورد توجه قرار داد.

اسدی با اشاره به اینکه در جهان باید بازار فروش پیدا شود تا تولیدات داخلی را صادر کنیم افزود: اکنون هر کسی که در داخل کشور تولید دارد باید به دنبال کیفیت و قیمت مناسب و هدف در بازار جهانی باشد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در بخش صنایع و معادن در یک مسیر خوبی قرار گرفته است، ابراز کرد: این دولت در موسسات و تولیدی‌های کوچک خوب کار کرده است و نزدیک به ۴۰ درصد بنگاه‌های متوسط و کوچک فعال شده‌اند.

اسدی افزود: دولت تدبیر و امید همانند دولت خاتمی در مسیری قرار گرفته است که تولید داخلی رونق پیدا کرده اما باید تلاش بیشتری شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵