داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18167
 
ارز ۱۲۲۶ تومان دیگر وجود خارجی ندارد
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: دولت نمی‌تواند ارز ۱۲۲۶ تومانی پرداخت کند بلکه باید ارز به نرخ ۲۴۷۷ تومان پرداخت کرده و مابه‌التفاوت آن را طبق یارانه در نظر گرفته شده در قانون بودجه بپردازد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۳
جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به قانون بودجه سال ۹۲ اظهار داشت: بر اساس این قانون دیگر ارز ۱۲۲۶ تومان وجود ندارد و دولت باید به نرخ مبادله‌ای که حدود ۲۴۷۷ تومان است، ارز تخصیص دهد.
وی افزود: دولت نمی‌تواند ارز ۱۲۲۶ تومانی پرداخت کند بلکه باید ارز به نرخ ۲۴۷۷ تومان پرداخت کرده و مابه‌التفاوت آن را طبق یارانه در نظر گرفته شده در قانون بودجه بپردازد.
وی در پاسخ به این سوال که دولت می‌تواند بدون پرداخت مابه‌التفاوت، ارز ۱۲۲۶ تومان به برخی کالاهای اساسی اختصاص دهد، گفت: خیر؛ این مطابق با قانون بودجه نیست و دولت تنها می‌تواند ارز به نرخ مبادله‌ای پرداخت و مابه‌التفاوت آن را یارانه بدهد.
به گزارش فارس روز گذشته قاسم نوده فراهانی عضو ستاد تنظیم بازار گفته بود: در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار که روز سه‌شنبه هفته گذشته برگزار شد و آقای بختیاری وزیر دادگستری نیز در آن جلسه حضور داشتند، تصمیم گرفته شد تا تخصیص ارز مرجع ۱۲۲۶ تومانی به کالاهای اساسی همچنان به قوت خود باقی بماند.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵