داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 53267
 
بهره برداری از راهدارخانه جاده قزوین ـ تنکابن
 
راهدارخانه بهرام آباد در مسیر قزوین ـ الموت ـ تنکابن روز پنجشنبه با حضور دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ومعاون رییس جمهور به بهره برداری رسید.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۲
راهدارخانه بهرام آباد در مسیر قزوین ـ الموت ـ تنکابن روز پنجشنبه با حضور دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ومعاون رییس جمهور به بهره برداری رسید.
به گزارش ایرنا، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران استانی برگزار شد، افزود: اتصال آسان و ایمن مرکزیت کشور به شمال به دلیل تردد بسیار بالا از اهمیت زیادی برخوردار است و طرح هایی که در این راستا اجرا می شود در اولویت قرار دارد.
محمدباقر نوبخت افزود: احداث محورهای الموت، رحیم آباد به کلاچای و قزوین، الموت به تنکابن از طرح های مهم و ملی است که می تواند به روان سازی سفرهای هموطنانمان که در این مسیر قصد تردد دارند کمک کند و در این زمینه هرگونه حمایت که لازم باشد انجام خواهیم داد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در این بازدید با ارایه گزارشی از وضعیت احداث محور الموت، رحیم آباد به کلاچای گفت: این پروژه با 150 کیلومتر و 350 میلیارد ریال اعتبار مصوب در سال 92 آغاز شده و سال 95 به اتمام می رسد.
حامد مانی فر افزود: تاکنون برای ساخت این پروژه 10 میلیارد ریال هزینه شده و پیشرفت آن حدود پنج درصد است و هفت هزار میلیارد ریال نیز برای تکمیل آن مورد نیاز است.
وی اضافه کرد: ساخت این جاده موجب کاهش 100 کیلومتری طول مسیر خواهد بود که با این حساب سالانه 60 میلیون لیتر سوخت صرفه جویی خواهد شد.
مانی فر در خصوص احداث محور قزوین، الموت به تنکابن به طول 148 کیلومتر گفت: با بهره برداری از این مسیر 180 کیلومتر راه دسترسی به تنکابن کوتاه تر و سالانه 100 میلیون لیتر سوخت صرفه جویی خواهد شد.
وی اظهارکرد: عملیات فاز اول پروژه سال 86 آغاز شده و تاکنون اعتباری بالغ بر 80 میلیارد تومان هزینه شده و در حدود همین مقدار نیز مورد نیاز است و با توجه به اینکه 62 کیلومتر ابتدایی این مسیر از سمت قزوین در اولویت دولت قرار گرفته در صورت تخصیص اعتبار می توان این قطعه را تا پایان سال 95 به بهره برداری رساند.
این مسوول ادامه داد: فاز دوم پروژه با توجه به جغرافیای منطقه و اهمیت زیست محیطی از لحاظ اجرایی نیازمند انجام عملیات سنگین راهسازی و رفع مسایل فنی و اجرایی است که در حال انجام است.
مانی فر یادآورشد: هزینه انجام شده تاکنون 130 میلیارد تومان بوده که برای سال جاری هم 30 میلیارد تومان لازم است و تا سال آینده فاز اول پروژه به طول 62 کیلومتر به پایان خواهد رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵