داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105621
 
موبایل فروش‌ها گوشی نمی‌فروشند
 
رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور و رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز گفت: مصرف تلفن همراه در کشور ماهی یک میلیون دستگاه است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷
رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور و رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز گفت: مصرف تلفن همراه در کشور ماهی یک میلیون دستگاه است.

محمد مهدی غفوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: وضعیت بازار موبایل اصلا خوب نیست؛ اگر شرایط به همین منوال پیش برود تا چند ماه آینده بیش از 20 درصد مغازه‌داران از دور خارج می‌شوند، چون کالایی وجود نخواهد داشت که نیاز به عرضه کننده داشته باشد.

وی عنوان کرد: هم اکنون ۱۰۰ هزار دستگاه گوشی موبایل توسط تعزیرات و دستگاه قضایی و ۱۰۰ هزار دستگاه دیگر توسط گمرک توقیف شده است؛ این تعداد گوشی از حجم نیاز بازار بسیار کمتر است چون مصرف گوشی موبایل برای کشور ماهیانه یک میلیون دستگاه است و این ۲۰۰ هزار دستگاه فقط نقش مسکن مقطعی را دارد اما متاسفانه این مسکن را هم از بازار دریغ می‌کنند.

غفوریان عنوان کرد: هم اکنون اکثر مغازه داران هیچ گوشی موبایلی برای فروش ندارد و اگر کسی هم گوشی موبایل داشته باشد بیش از یک یا دو دستگاه نیست که آن را هم به فروش نمی‌رسانند چون اگر امروز آن را بفروشد فردا باید با چند برابر افزایش قیمت آن را خریداری کند.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز افزود: گوشی موبایل به هیچ وجه کالای لوکس نیست و اتفاقا جزو کالا های ضروری و درجه اول است چون زندگی مردم امروز به طور 100 درصدی به گوشی موبایل وابسته است؛ کوچک ترین کارهای روزانه مردم به موبایل بستگی دارد از خریدهای روزمره تا کسب و کار های وابسته به موبایل همگی جزو اولویت‌های مردم است.

غفوریان اظهار کرد: شاید در مقطع کنونی واردات گوشی‌های لوکس و گرانقیمت با این وضعیت ارز سخت باشد اما دولت می‌تواند گوشی‌های ارزان با امکانات حداقلی را برای آرام کردن وضعیت متشنج بازار وارد کند. از مسئولین خواهش داریم به وضعیت نابسامان فروشندگان موبایل رسیدگی کنند؛ فروشندگان موبایل تحت فشارهای مالی بسیارسختی هستند که حتی به جای سود متحمل ضررهای مالی بسیاری شدند که شرایط زندگی را برایشان سخت کرده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵