داخلی باشما خبر
۳
 
کد مطلب: 85992
 
درددل یکی از سپرده گذاران ثامن الحجج
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
حدود دو سال است که حسابهای سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) مسدود و توسط بانک مرکزی و بانک پارسیان مصادره شده . اخیرا به غیر از پرداخت ۳۵ میلیون تومان از مبلغ سپرده گذاری و اخذ تعهدنامه ترکمنچای ۱۴ و ۱۷ ماهه از ملتی که چاره ای جز تن دادن به امضای خفت بار آن نداشتند، هیچ کار دیگری نشده است!؟ بانک مرکزی می توانست حداقل به میزان سپرده گذاری مشتریان تا تعیین تکلیف موسسه ثامن الحجج راهکار اعطای وام از بانکی ثالث را برای این دسته از مردمی که اندک سرمایه یا کل زندگیشان را برای گرفتن چندر غاز سود و گذراندن زندگی، به این موسسه که لقب هشتمین امام و پیشوای شیعیان جهان را به یدک می کشد، سپردند ارائه دهد که نکرد و موجبات گرفتاری و فلاکت سپرده گذاران را فراهم آورد.
موضوع بسیار مهمی که دغدغه سپرده گذاران است تکلیف سودهای معوق است که علیرغم دستور کتبی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج دراردیبهشت ۹۵ به کلیه شعب مبنی بر محاسبه و پرداخت سود سال ۹۵ لیکن پیرو ابلاغیه کارگروه بانک مرکزی و . . .پس از زدن از سر و ته سودهای متعلقه برگه تعهد بدهی موسسه به سپرده گذاران تا دیماه ۹۴ تنظیم و صادر شده است!
البته با اظهارات مدیران بانک مرکزی و پارسیان طی سال گذشته این اطمینان به سپرده گذاران داده شد که حتی کمترین آسیب به آنها نخورد و تمام توان خود را بر رفع مشکل سپرده گذاران این موسسه به کار ببندند و پس از تبدیل املاک و اموال منقول و غیر منقول موسسه و افزایش حجم نقدینگی بر اساس بالاترین نرخ سود سپرده گذاری بلند مدت به سپرده گذاران پرداخت شود . قوه قضائیه نیز تاکنون اجازه نداده که ما سپرده گذاران از آقای میرعلی مدیرعامل و همچنین اعضای هیئت مدیره موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) دانش آموختگان سبزوار شکایت کنیم!
چنانچه باید سپرده گذاران راسا اقدام به شکایت نمایند بهتر است رئیس محترم دادگستری مکانیزم آنرا اعلام دارند تا علاوه بر مطالبه اصل سپرده و سود ۳۰ درصدی سالانه به همراه ضرر و زیانهای وارده و خسارات تأخیر تأدیه بر اساس نرخ تورم تقدیم دادگستری استان شود.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۹:۴۴:۲۳
بذارید اصل پول رو بدن چیزی نخواستیم
 
سپرده گذار
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۰:۱۱:۳۲
جانا که از دل ما حرف زده !
امیدواریم در تیرماه امسال مسئولان بانک مرکزی به وعده خود عمل کرده و مطالبات سپرده گذاران تا سقف 300 میلیون تومان را به همراه سود های متعلقه تسویه حساب نمایند.
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۰:۵۸:۰۰
بانک مرکزی باید تکلیف سود 30 درصدی سپرده گذاران مفلوک که از دو سال قبل قطع شده را روشن کند.
بسیار مایه تعجب و تاسف است که اخیرا دبیرکل بانک مرکزی عنوان کرد، موسسه ثامن یک سری سپرده‌ها را از افراد خاص گرفته بودند و نرخ‌های سود ۵۷ درصد، ۵۴ درصد، ۵۲ درصد و ۴۶ درصد به حساب آنها واریز می‌کردند!!! ؟؟؟
فکر نمی کنم هیچ سپرده گذاری راضی باشد عده ای سود های 40 تا 57 درصدی برده باشند و موجبات ورشکستگی تعاونی را فراهم کردند و از طرفی عده ای طی دو سال گذشته که تمام درآمدشان وابسته به اخذ سود متعادل ماهانه 22 تا 30 درصدی بوده هیچ سودی نگرفته اند و خیلی ها از هستی ساقط شدند ! ؟
سوال بسیار مهمی که سپرده گذاران دارند اینست که بانک مرکزی باید مشخص کند ، در تیرماه 96 همزمان با تسویه حساب با سپرده گذاران تا سقف 300 میلیون تومان، سودهای متعارف یکجا محاسبه و پرداخت می شود و یا در مرحله ای دیگر پس از فروش اموال منقول و غیر منقول و دارایی های موسسه سود سپرده گذاری پرداخت می شود؟
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵