داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 16006
 
موج روانی در مورد نیاز تبلیغات انتخاباتی به کاغذ گلاسه باعث افزایش قیمت آن شد
 
مدیرعامل شرکت تعاونی چاپخانه‌داران تهران دلیل اصلی افزایش قیمت گلاسه در ماه‌های اخیر را موجی که برخی در بازار در مورد نیاز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به این نوع کاغذ به راه انداختند، عنوان کرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۲۲
احمدرضا اعتماد مظاهری مدیرعامل شرکت تعاونی چاپخانه‌داران تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، از اقدام این شرکت تعاونی برای ورود چند محموله کاغذ و مقوا به کشور در ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: در روزهای پایانی سال ۹۱ برای واردات دو محموله کاغذ و مقوا یکی کاغذ گلاسه و دیگری مقوای پشت طوسی، ثبت سفارش کردیم که یکی از آنها سفارش یک کارخانه بوده است.
وی افزود: یکی از این محموله‌ها همچنان در گمرک است و متاسفانه ما هنوز نتوانسته‌ایم آن را ترخیص کنیم و این مسئله تنها به خاطر بخشنامه‌ای است که از تاریخ ۲۶ فروردین امسال به گمرکات ابلاغ شده و ما هم از مفاد آن اطلاع دقیق نداریم اما به استناد همین بخشنامه اجازه ترخیص محموله ما را هنوز نداده‌اند.
مدیرعامل شرکت تعاونی چاپخانه‌داران تهران بدون اشاره به حجم این محموله‌ها و با بیان اینکه واردات آنها از کره جنوبی صورت گرفته است، تاکید کرد: در صورتی که اجازه ترخیص این محموله داده شود، تاثیر قابل توجهی در قیمت گلاسه که در روزهای اخیر با افزایش رو به رو بوده است، خواهد داشت.
اعتماد مظاهری تاثیر توزیع محموله مقوای پشت طوسی این شرکت تعاونی در سال گذشته در کاهش قیمت آن در بازار را یادآور شد و اضافه کرد: توزیع آن محموله قفیمت مقوای پشت طوسی را ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داد.
وی سپس با بیان اینکه «الان هم زمزمه‌هایی هست که قیمت مقوای پشت طوسی دوباره رو به افزایش است» گفت: به همین منظور ما برای واردات یک محموله مقوای پشت طوسی گشایش اعتبار کرده‌ایم و فکر می‌کنم تا ۱.۵ ماه دیگر در بازار عرضه شود. در آینده نزدیک هم برای واردات یک محموله دیگر از این نوع مقوا و همچنین یک محموله کاغذ گلاسه، گشایش اعتبار خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت تعاونی چاپخانه‌داران تهران اضافه کرد: ما با سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین بضاعت اندک اعضای شرکت تعاونی، برای تثبیت قیمت انواع کاغذ و مقوا در بازار، گشایش اعتبار می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد نوسانات را تا حدی که در توانمان هست، مهار کنیم.
اعتماد مظاهری گفت: ما در شرکت تعاونی چاپخانه‌داران وارداتمان را با گشایش اعتبار انجام می‌دهیم و تاکنون با حواله، محموله‌ای وارد نکرده‌ایم، به دلیل ریسک‌هایی که دارد.
وی یکی از دلایل اصلی در افزایش قیمت گلاسه در ماه‌های اخیر را موجی که برخی در بازار در مورد نیاز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به این نوع کاغذ به راه انداختند، عنوان کرد و افزود: قیمت گلاسه در ماه‌های اخیر به میزان بسیار زیادی افزایش یافته که این مسئله برای خود ما هم تعجب آور بوده است.
مدیرعامل شرکت تعاونی چاپخانه‌داران تهران همچنین آمادگی این شرکت تعاونی را برای استفاده از توان سرمایه‌گذاران مختلف جهت گشایش اعتبار برای وادرات انواع کاغذ و با هدف تعدیل و تثبیت قیمت‌ها در بازار، اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه شرکت تعاونی چاپخانه‌داران این کالاها را در سطح وسیع و با تنوع و تکثر زیادی که در اعضای دریافت کننده کاغذ و مقوا وجود دارد، تاکنون مواردی که حتی حجم آنها زیاد نبوده، تاثیر قابل توجهی در تعدیل قیمت‌ها داشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵