کد مطلب: 84966
 
افزایش دکل‌های حفاری نفت آمریکا
 
طبق آمار شرکت خدمات میدان نفتی "بیکر هیوز"، شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا هفته گذشته ۹ حلقه افزایش یافت و به ۷۱۲ حلقه رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳
طبق آمار شرکت خدمات میدان نفتی "بیکر هیوز"، شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا هفته گذشته ۹ حلقه افزایش یافت و به ۷۱۲ حلقه رسید.


به گزارش ایسنا، شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا به بالاترین سطح از هفته منتهی به ۱۷ آوریل سال ۲۰۱۵ رسیده است.

شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا برای هفدهمین هفته متوالی افزایش یافت که طولانی‌ترین مدت افزایش در شش سال گذشته محسوب می‌شود و منعکس کننده این موضوع است که شرکت‌های حفاری آمریکایی راه‌های موثری را برای افزایش تولید در فضای قیمت‌های پایین نفت پیدا می‌کنند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، اوپک و سایر تولیدکنندگان بزرگ ۲۵ ماه مه برای تصمیم گیری درباره تمدید توافق کاهش تولید نفت دیدار می‌کنند. این تولیدکنندگان در نوامبر سال گذشته موافقت کردند به منظور حمایت از قیمت‌ها، از ابتدای ژانویه سال میلادی جاری به مدت شش ماه تولیدشان را ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. اما روند رشد سریع‌تر از حد انتظار تولید آمریکا رشد قیمت‌ها را محدود کرده است.

تولید آمریکا از اواسط سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۰ درصد رشد کرده و به ۹.۳ میلیون بشکه در روز رسیده و به سطح تولید عربستان و روسیه نزدیک می‌شود.

با وجود اقدامات کشورهای عضو اوپک و سایر صادرکنندگان از جمله روسیه برای محدود کردن عرضه نفت در نیمه اول سال ۲۰۱۷، هر دو قیمت پایه وست تگزاس اینترمدیت آمریکا و نفت برنت به میزان بیش از ۱۰ درصد در ماه گذشته کاهش پیدا کردند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵