کد مطلب: 52736
 
سخت ترین پروژه گازرسانی
 
پروژه گازرسانی به «اورامان تخت» از توابع شهرستان سروآباد استان کردستان به عنوان یکی از سخت ترین پروژه های گازرسانی کشور به بهره برداری رسید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۰
پروژه گازرسانی به «اورامان تخت» از توابع شهرستان سروآباد استان کردستان به عنوان یکی از سخت ترین پروژه های گازرسانی کشور به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان کردستان، این طرح همزمان امروز (دوشنبه ٩ شهریورماه) به مناسبت هفته دولت با حضور معاون وزیر نفت در امور گاز، استاندار کردستان و مسئولان استانی به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در آیین افتتاح پروژه های گازرسانی به این استان گفت: هدف از اجرای این پروژه، علاوه بر گازرسانی به شهر "اورامان تخت"، افزایش ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی استان و بسترسازی برای گازرسانی به چهار روستای کماله، ویسان، ری وری و سرپیر بوده است.

امیر رضوی افزود: با اجرای این پروژه در مجموع یکهزار و ٢٢٨ خانوار و چهار هزار و ٨٠٠ نفر از نعمت گاز برخوردار شده اند.

وی با بیان این که عملیات اجرای این پروژه در دو فاز انجام شده است، اعلام کرد: در فاز نخست، عملیات خط تغذیه شش اینچ و شبکه توزیع و در فاز دوم نیز شبکه توزیع و نصب انشعاب شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان حجم عملیات لوله گذاری پروژه را هشت هزار و ٦٠٠ متر خط تغذیه فولادی با سایز شش اینچ و ١١ هزار و ٣٠٠ متر شبکه توزیع پلی اتیلن عنوان کرد و یادآور شد: در این پروژه یک ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت پنج هزار مترمکعب در ساعت نیز راه اندازی شده است.

رضوی اظهار کرد: پیش از افتتاح پروژه گازرسانی به شهر اورامان، ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی شهرستان سروآباد، ٦٥ درصد بود که با بهره برداری از این پروژه این میزان به ١٠٠ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان این که در این پروژه ٣٤٣ انشعاب نصب می شود، گفت: هزینه نصب هر انشعاب با احتساب روستاهای مسیر به ازای هر انشعاب چهار میلیون تومان و کل هزینه پروژه گازرسانی به شهر اورامان نیز بیش از سه میلیارد تومان بوده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵