داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103263
 
رشد صادرات آمریکا به ایران
 
صادرات آمریکا به ایران در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۷۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۵ میلیون دلار رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
صادرات آمریکا به ایران در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۷۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۵ میلیون دلار رسید.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی رشد 23 درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور که در ماه های ژانویه تا آوریل سال 2017 بالغ بر 54.9 میلیون دلار بوده در مدت مشابه سال جاری میلادی به 67.5 میلیون دلار افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در چهار ماهه 2018 با رشد 77 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده و به 45 میلیون دلار رسیده است. آمریکا در ماه های ژانویه تا آوریل سال قبل 25.4 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در ماه های ژانویه تا آوریل امسال افت 23 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به 22.5 میلیون دلار رسیده است. واردات آمریکا از ایران در چهار ماهه سال قبل 29.5 میلیون دلار گزارش شده بود.

ایران و آمریکا روابط تجاری قابل توجهی ندارند. ایران به لحاظ ارزش صد و سی و چهارمین مقصد صادرات کالاهای آمریکایی و صد و سی و پنجمین تامین کننده کالاهای مورد نیاز آمریکا در چهار ماهه نخست 2018 شناخته شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵