داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 53258
 
چین در صدر سرمایه گزاری جهانی
 
آمارهای منتشره شده از سوی دولت چین نشان می دهد که این کشور با پیشی گرفتن از آمریکا در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی، در صدر فهرست کشورهای جهان قرار گرفته است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۵
آمارهای منتشره شده از سوی دولت چین نشان می دهد که این کشور با پیشی گرفتن از آمریکا در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی، در صدر فهرست کشورهای جهان قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، تازه ترین آمار نمایشگاه سرمایه گذاری بین المللی که در شهر «شیامن» در جنوب چین آغاز بکار کرده است، نشان از آن دارد که چین در سال ۲۰۱۴ میلادی موفق به جذب ۱۲۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی شده است.
این رقم در مقایسه با یک سال قبل از آن پنج میلیارد دلار افزایش یافته و به این ترتیب چین توانسته آمریکا را هم در این عرصه پشت سر بگذارد.
گزارش این نمایشگاه همچنین حاکی است که چین در سال جاری میلادی هم رتبه نخست جذب سرمایه گذاری خارجی را از آن خود خواهد کرد.
بر این اساس، در شرایطی که سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و آمریکا کاهش یافته، کشورهای در حال رشد آسیا موفق به جذب سرمایه گذاری مستقیم بیشتری شده اند.
از میان ۱۰ کشور برتر جذب سرمایه گذاری خارجی ( اف دی آی ) در دنیا پنج کشور در حال رشد هستند که هند در این میان رده نهم را از آن خود کرده و آمریکا و کانادا در رتبه های دوم و هفتم قرار دارند.
در شرایطی که سرمایه گذاری خارجی در کشورهای توسعه یافته در سال گذشته ۲۸ درصد کاهش یافته در کشورهای در حال رشد ۵۵ درصد بیشتر شده است.
چین امیدوار است که با اجرای طرح جاده ابریشم بتواند سرمایه گذاری خارجی مستقیم بیشتری در سال ۲۰۱۵ جذب کرده و میزان سرمایه گذاری در خارج از کشور را نیز افزایش دهد.
دولت چین برای توسعه اقتصادی پایدار به شدت به سرمایه گذاری خارجی وابسته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵