داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 91698
 
فولاد مطابق استانداردهای روز دنیاست
 
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تمجید از کیفیت فولاد ایران در میان فولادهای تولید شده در دنیا اعلام کرد که این محصول با آخرین استانداردهای روز جهان در ایران تولید می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تمجید از کیفیت فولاد ایران در میان فولادهای تولید شده در دنیا اعلام کرد که این محصول با آخرین استانداردهای روز جهان در ایران تولید می‌شود.


به گزارش ایسنا، نیره پیروزبخت در نشستی با اعضای کمیته فنی متناظر فولاد از کشورهای چین، ژاپن، سوئد و فرانسه که در محل ساختمان سازمان استاندارد برگزار شد، اظهار کرد: ایران یکی از عضوهای فعال سازمان بین‌المللی استاندارد بوده و دارای رتبه ۲۳ در هیات مدیره فنی این سازمان و نیز رتبه ۲۷ در شورای آن از میان ۱۶۳ کشور عضو است.

وی در مورد نشست مذکور عنوان کرد: این جلسه درباره یکی از ۱۱ کمیته فرعی با عنوان ترکیب شیمیایی فولاد است و کشورهای مختلف در صورت حرکت به سمت بهینه‌سازی کیفیت فولاد در کشورشان ناچار به اعمال تغییراتی در ترکیب شیمیایی آن هستند که برخی از ترکیبات آن دارای قیمت بالایی بوده و روی تصمیم‌گیری‌های حوزه مربوطه اثر گذار است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: در جلسه مربوطه پروژه‌هایی توسط کشورهای ایران، ژاپن و چین پیشنهاد و در نهایت تصمیم بر این شد که مورد بررسی قرار گرفته تا استاندارد مربوطه تدوین شود. تدوین استانداردهای جدید بر مبنای بروز مشکلات در حین کار نیست بلکه به دلیل پیشرفت فناوری است و به همین دلیل هر زمان که احساس شود، تدوین استانداردهای جدید در دستور کار قرار می‌گیرد.

پیروزبخت با اشاره به اینکه کمیته فنی فولاد برای ایران به دلیل ظرفیت‌های بالای فولادسازی و حدود شش مولفه از زنجیره فولاد از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: نسبت به تشکیل کمیته‌های متناظر در این راستا اقدام شده و کمیته مربوطه دارای ۱۳ کمیته فرعی است که ایران در ۱۱ مورد آن عضو فعال و در دو مورد آن عضو ناظر است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵