کد مطلب: 86153
 
فشار دکل‌های حفاری آمریکا به قیمت نفت
قیمت نفت باز هم کاهش یافت
 
بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که قیمت نفت خام برنت در سال ۲۰۱۷ به طور متوسط به ۵۵ دلار و ۳۹ سنت به ازای هر بشکه برسد. این بانک، پیش‌بینی خود را نسبت گزارش پیشین، ۱.۳۷ دلار به ازای هر بشکه کاهش داده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
قیمت نفت امروز کاهش یافت. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت که پس از توافق اوپک و غیراوپک برای تمدید ۹ ماهه طرح کاهش تولید نفت به زیر ۵۰ دلار به ازای هر بشکه سقوط کرده بود، هنوز نتوانسته است خود را به کانال ۵۰ دلاری بالا بکشد.
به گزارش نکونیوز، بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس امروز پیش‌بینی خود از قیمت نفت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را نسبت به پیش‌بینی قبلی، کاهش داد. قیمت نفت نیز روز بد دیگری را سپری کرد.
بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که قیمت نفت خام برنت در سال ۲۰۱۷ به طور متوسط به ۵۵ دلار و ۳۹ سنت به ازای هر بشکه برسد. این بانک، پیش‌بینی خود را نسبت گزارش پیشین، ۱.۳۷ دلار به ازای هر بشکه کاهش داده است.
گلدمن ساکس پیش‌بینی کرده که قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۸ به ۵۸ دلار به ازای هر بشکه برسد.
این بانک همچنین پیش‌بینی کرده که قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در سال ۲۰۱۷ به طور متوسط به ۵۲ دلار و ۹۲ سنت به ازای هر بشکه برسد. تحولات اخیر باعث شده تا گلدمن ساکس پیش بینی خود از قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در سال ۲۰۱۷ را یک دلار و ۸۸ سنت به ازای هر بشکه کاهش دهد.
این بانک قیمت ۵۵ دلاری را برای نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در سال ۲۰۱۸ پیش بینی کرده است.
افزایش فعالیت‌های حفاری در آمریکا یکی از دلایل کاهش قیمت نفت بوده است. تعداد دکل‌های حفاری نفتی در آمریکا در هفته گذشته برای نوزدهمین هفته متوالی افزایش یافت. در هفته گذشته، شرکت‌های حفاری آمریکا، دو دکل به دکل‌های فعال نفتی افزودند و تعداد دکل‌ها به ۷۲۲ عدد رسید. تعداد دکل‌های حفاری نفتی در آمریکا، در یک سال گذشته بیش از دو برابر شده است. با این حال، نرخ اضافه شدن دکل‌ها در آمریکا کاهش یافته و تعداد دکل‌های اضافه شده در این ماه، پایین‌ترین میزان از اکتبر ۲۰۱۶ تاکنون بوده است.
در حال حاضر نفت خام برنت با کاهش بیش از یک درصدی در ۵۲ دلار و ۲ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیین نیز با کاهش حدوداً ۴۰ سنتی به ۴۹ دلار و ۴۳ سنت به ازای هر بشکه رسیده است.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵