کد مطلب: 40153
 
توسعه متوازن کلید توسعه صنعت پتروشیمی
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: توسعه متوازن در صنایع بالادستی و تکمیلی پتروشیمی سبب ایجاد زنجیره ارزش در پتروشیمی می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۴
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: توسعه متوازن در صنایع بالادستی و تکمیلی پتروشیمی سبب ایجاد زنجیره ارزش در پتروشیمی می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، جلیل جعفری بنه خلخال، روند توسعه صنایع پتروشیمی را روبه‌جلو و مثبت ارزیابی کرد و اظهار کرد: توان کشور در این صنعت ارزشمند، فراوان است.

عضو کمیسیون انرژی با اشاره به خط لوله اتیلن غرب گفت: با توسعه متوازن در پتروشیمی، کشور به افزایش صادرات غیرنفتی که پیوسته مورد تأکید بوده است، دست می‌یابد و خط لوله اتیلن غرب با دریفت خوراک کامل می تواند جهش در صنعت پتروشیمی را رقم بزند.

این نماینده مجلس افزود: در جهان صنایع پتروشیمی به‌شدت در حال پیشرفت و استفاده از فناوریهای نوین هستند؛ از این‌ رو لازم است ما نیز از همه ظرفیتهای استفاده کنیم.

وی گفت: تولید داخلی در بخشهای با توسعه صنایع پتروشیمی حمایت می‌شود؛ زیرا این صنایع مواد اولیه برخی از تولیدات دیگر را مهیا می‌کنند از این رو تقویت صنایع مادر "راهبردی" است.

جعفری افزود: محقق کردن سیاستهای اقتصاد مقاومتی، اولویت دولت و مجلس است؛ ازاین‌رو، تحقق آن در صنعت پتروشیمی اهمیت بیشتری دارد چون مزیتهای آن مانند اشتغال و توسعه صادرات غیرنفتی بالاست.

این نماینده مجلس بابیان این‌که پتروشیمی در هر شرایطی به روند مثبت توسعه خود ادامه می‌دهد، افزود: توان داخلی در این صنعت بالاست، بنابراین بخش خصوصی باید بیش از گذشته در این عرصه فعال شوند.

وی اجرایی درست قانون در امر خصوصی‌سازی را تضمین‌کننده سلامت سیستم دانست و گفت: شفاف‌سازی و اجرایی صحیح و کامل قانون سبب شفافیت رویه‌ها و امور می‌شود.

جعفری یکی از راهکارهای تقویت سرمایه‌گذاری در پتروشیمی‌ها را جذب سرمایه‌های پراکنده در جامعه دانست و گفت: باید نقدینگی به این سمت جذب شود تا افزون بر سود، مانعی برای رشد تورم شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵