کد مطلب: 108736
 
تاکید رهبران اروپا و آسیا بر تعهد خود در برجام
 
رهبران اتحادیه اروپا و کشورهای آسیایی که رهبران جنوب شرق آسیا نیز در میان آنها بودند در اجلاس مشترکی در بروکسل به تعهد خود به برجام تاکید کردند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۵
رهبران اتحادیه اروپا و کشورهای آسیایی که رهبران جنوب شرق آسیا نیز در میان آنها بودند در اجلاس مشترکی در بروکسل به تعهد خود به برجام تاکید کردند.
به گزارش روز شنبه ایرنا از رسانه های جنوب شرق آسیا، 51 تن از نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و آسیا و 10 نفر از رهبران یا مقام های ارشد کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا' آسه آن' در اجلاس دو روزه مشترک اتحادیه اروپا و آسیا در بروکسل شرکت کردند.
این رهبران با انتشار بیانیه مشترکی روز شنبه بر تعهد خود در مورد توافقنامه بین المللی برجام تاکید کردند.
طبق این بیانیه برجام اطمینانی بر برنامه صلح آمیز هسته ای ایران است.
به گزارش شبکه خبر آسیا، اتحادیه اروپا و آسیا در این بیانیه مشترک تاکید کردند: 'حفظ برجام احترام به توافقنامه های بین المللی، ارتقای صلح، ثبات و امنیت جهان است.
برجام میان ایران و آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان درسال 2015 به امضا رسید که دونالد ترامپ کشورش را در سال جاری از این تعهد بین المللی خارج ساخت و تحریم های یکجانبه ای را علیه تهران وضع کرد.
این درحالی است که اتحادیه اروپا و کشورهای جهان بر حفظ برجام به عنوان تعهدی بین المللی تاکید کردند.
به گزارش تارنمای اتحادیه اروپا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی این اتحادیه درحاشیه اجلاس مشترک دوبلوک اروپایی و آسیایی اعلام کرد این اتحادیه در حال حاضر درصدد یافتن راهکارهای قانونی برای بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام است.
51 رهبر و مقام ارشد و نمایندگان عالی از کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا و از جمله مقام های ارشد یا رهبران 10 کشور جنوب شرق آسیا در اجلاس مشترک دو روزه ای در دو روز گذشته 26 و 27 مهر (18 و 19 اکتبر) در بروکسل شرکت کردند.
دونالد توسک رئیس کمیسیون اروپا ریاست این اجلاس را برعهده داشت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵