داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 108141
 
انتقاد پوتین از سواستفاده آمریکا
 
ولادیمیر پوتین گفت آمریکا با اعمال تحریم‌های بین المللی، زیر پای دلار را خالی می‌کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
ولادیمیر پوتین گفت آمریکا با اعمال تحریم‌های بین المللی، زیر پای دلار را خالی می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از راشاتودی، پوتین با بیان اینکه این کار آمریکا برایش عواقبی خواهد داشت و به سلطه دلار آسیب می‌زند افزود: به نظر می‌رسد که شرکای آمریکایی مان در حال انجام اشتباه استراتژیکی هستند. وی استفاده ابزاری از دلار توسط واشنگتن را عاملی برای کاهش اعتماد کشورها به دلار و نظام مالی آمریکا دانست.

پوتین که در همایش هفتگی انرژی روسیه حاضر شده بود گفت: این اشتباهی است که همه امپراطوری ها انجام می دهند و زمانی که به ظاهر همه چیز خوب و مستحکم است پیامدهای چنین اقداماتی نادیده گرفته می‌شود با این حال دیر یا زود آمریکا نتایج اقداماتش را خواهد دید.

روسیه اخیرا به سمت کاهش سهم دلار از اقتصاد خود حرکت کرده است. اندری کاستین- مدیرعامل بانک "وت‌ب" روسیه گفت: در ماه‌های اخیر به دنبال تشدید تحریم‌های آمریکا، بحث پاکسازی اقتصاد روسیه از دلار جدی تر گرفته شده است. پیشتر در ماه می امسال پوتین گفته بود روسیه دیگر نمی‌تواند به نظام مالی مبتنی بر دلار اعتماد کند چرا که آمریکا با وضع تحریم‌های یکجانبه، قوانین سازمان تجارت جهانی را نادیده گرفته است. پوتین گفته بود که سلطه دلار بر نظام مالی جهان، خطرناک و ناایمن است.

دولت روسیه گفته است به دنبال کنار گذاشتن کامل دلار از اقتصاد این کشور نیست اما به تدریج وابستگی خود را به دلار کاهش می‌دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵