داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103146
 
ورود یک شرکت جدید به بازار سهام
 
معاون شرکت بورس تهران با اشاره به عرضه اولیه شرکت پرداخت الکترونیک سامان می‌گوید حضور یک شرکت جدید در بورس باعث می‌شود قیمت‌ها در بازار به سمت واقعیت پیش رود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹

معاون شرکت بورس تهران با اشاره به عرضه اولیه شرکت پرداخت الکترونیک سامان می‌گوید حضور یک شرکت جدید در بورس باعث می‌شود قیمت‌ها در بازار به سمت واقعیت پیش رود.

به گزارش ایسنا، امروز به مناسبت عرضه سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان در بورس تهران نشست خبری ای با حضور معاون بورس تهران و مدیرعامل پرداخت الکترونیک سامان برگزار شد.

در مراسم نشست روح الله حسینی مقدم با اشاره به این عرضه جدید در بورس تهران گفت: تخمین می زنیم با عرضه پرداخت الکترونیک سامان ۱۱۷۰ میلیارد تومان به ارزش بورس تهران اضافه می‌شود، در نتیجه انتظار داریم بیش از این مقداری که در حال حاضر وجود دارد، متقاضی خرید این سهم را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید شرکت‌هایی به بورس اضافه شوند که شفاف هستند گفت: شرکت‌هایی که در این رسته پرداخت هستند گزارشگری شان شفاف است و این موضوع کار را برای سامان پرداخت سخت می‌کند، زیرا در بحث شفافیت هم باید با دیگران رقابت کند.

حسینی مقدم افزود: از آنجایی که بخش قابل توجهی از شرکت‌های این گروه را در بورس می‌بینیم، از سایر شرکت‌ها می‌خواهم که به بازار سرمایه نگاه متفاوتی داشته باشند چرا که حضور در بازار سرمایه به رشد این شرکت ها کمک می کند.

معاون شرکت بورس تهران اضافه کرد: یکی از مهمترین حاشیه‌هایی که وجود داشت بحث پرونده این شرکت بود که از مدیر عامل دعوت کردیم که در حین معرفی و پتانسیل شرکت درباره این موضوعات هم صحبت کند. همه باید با علم به این پرونده در خرید سهم شرکت کنند، امیدواریم که همه به این جنبه دقت کرده باشند.

مدیرعامل پرداخت الکترونیک سامان نیز در قسمتی از این نشست درباره قیمت گذاری سهام این شرکت و اینکه چرا این قیمت گذاری با سال قبل متفاوت است گفت: فضای الان بورس با فضای قبل از سال ۱۳۹۶ فرق دارد ضمن اینکه ما در مجمع سود پرداخت کردیم. دوستان در سال قبل پیش بینی ای داشتند و امسال هم پیش بینی دیگری دارند به همین خاطر قیمت امسال با سال گذشته متفاوت بود.

ابراهیم حسینی نژاد درباره فعالیت شرکت نیز اظهار کرد: در تیر ماه شرکت پرداخت ۱۵ ساله می شود. این شرکت دارنده مجوز خدمات پرداخت الکترونیک از بانک مرکزی است، ما توانستیم این خدمات را تجاری سازی و وارد بازار کنیم. درگاه های موبایلی که وجود دارد اکثرا اختصاصی شده ماست، در طی ۶ سال گذشته سهم بازار این شرکت دو برابر شده و ما در حال حاضر ۱۷.۵ درصد سهم بازار را داریم.

وی درباره زمان ورود به بورس این شرکت گفت: سهامدار عمده اعتقاد داشت که شرکت باید چند سال سوددهی متوالی داشته باشد تا وارد بورس شود. آذر ماه سال گذشته نماد شرکت درج شده است.

حسینی نژاد درباره پیش بینی سود شرکت گفت: پیش بینی ما این است که امسال ۵۰ درصد سودمان افزایش داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵