کد مطلب: 88637
 
صادرات گاز قطر ادامه دارد
 
معاون اجرایی شرکت نفت و گاز «رویال داچ شل» روز دوشنبه گفت که صادرات گاز طبیعی مایع قطر تحت تاثیر بحران جاری میان چهار کشور عربی با دوحه، قرار نگرفته و همچنان ادامه دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۰
معاون اجرایی شرکت نفت و گاز «رویال داچ شل» روز دوشنبه گفت که صادرات گاز طبیعی مایع قطر تحت تاثیر بحران جاری میان چهار کشور عربی با دوحه، قرار نگرفته و همچنان ادامه دارد.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از بخش خبری اسپوتینک عربی، استیو هیل معاون اجرایی شرکت نفت و گاز «رویال داچ شل» بزرگترین شرکت تجاری گاز مایع در جهان گفت: صادرات گاز طبیعی مایع قطر همچنان ادامه دارد و محموله های گاز این کشور وارد بازار می شود.
وی افزود: قطر متکی به درآمدهای حاصله از صادرات گاز مایع خود است.
محمد بن صالح الساده وزیر انرژی و صنعت قطر نیز گفت: با وجود محاصره تحمیلی عربستان و متحدانش علیه دوحه، قطر همچنان به توافقات گازی خود با شرکایش پایبند است.
وی افزود: صادرات گاز مایع قطر به کشورهای ژاپن، هند، کره جنوبی و چین 75 درصد صادرات ناخالص این کشور را تشکیل می دهد.
قطر نزدیک به یک سوم نیاز جهان به LNG را تامین می کند، و یکی از عرضه کنندگان عمده میعانات و LPG است.
خبرگزاری رویترز نیز پیشتر گزارش داد که صادرات نفت قطر با وجود بسته شدن بنادر خلیج فارس به روی نفتکش های حامل نفت این کشور، همچنان ادامه دارد.
شرکت Trafigura سنگاپور نیز اعلام کرد که تنش میان کشورهای عربی و قطر، واردات LNG این شرکت از قطر را تحت تاثیر قرار نداده است.
عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن گذشته (15 خرداد) با متهم کردن دوحه به حمایت از سازمان های تروریستی، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.
هزاران نفر در پی محاصره تحمیل شده بر قطر به اشکال مختلف متضرر شده اند.
وزارت خارجه قطر با رد همه این اتهام ها تاکید کرد که این سه کشور با همکاری مصر، به دنبال تحمیل قیمومیت خود بر تصمیمات ملی قطر هستند.
کویت برای میانجیگری و حل این بحران فهرستی از خواسته های کشورهای حاشیه خلیج فارس ومصر را که حاوی 13 ماده از جمله توقف حمایت از تروریسم، کاهش روابط دیپلماتیک با ایران، و تعطیلی شبکه 'الجزیره' است به قطر تحویل داد. اما وزارت خارجه قطر با رد این خواسته ها، آنها را غیر قابل اجرا دانست.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵