کد مطلب: 99617
 
اسب وحشی دلار و طلا تا کجا خواهند تاخت؟
خیره شدن دلار به کانال 5000 تومانی
 
التهاب در بازار طلا و ارز امروز به اوج رسید و با رشد چشمگیر قیمتها مواجه شد، بطوریکه طلای ۱۸ عیار تاریخ ساز شد.دلار نیز از مرز ۴۹۰۰ تومان گذشت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
التهاب در بازار طلا و ارز امروز به اوج رسید و با رشد چشمگیر قیمتها مواجه شد، به طوریکه طلای ۱۸ عیار رکورد تاریخی از خود برجای گذاشت و قیمت دلار هم از مرز ۴۹۰۰ تومان گذشت.

به گزارش نکونیوز، قیمت دلار در بازار امروز بر اساس گزارش شبکه اطلاع رسانی طلا و جواهر تهران با افزایش چشمگیر، خود را به ۴۹۰۸ تومان هم رساند. این درحالیست که بنا به گفته برخی فعالان بازار، دلار با قیمت ۵۰۰۰ تومان معامله می شود.

سایر ارزها از جمله یورو و پوند به ترتیب ۶۱۳۴ و ۶۸۸۷ تومان معامله شدند.

طلای ۱۸ عیار هم که در مدار رشد قرار گرفته، با رسیدن به رقم ۱۵۴ هزار و ۴۰۳ تومان رکورد تاریخ ایران را شکست. پیش از این قیمت تاریخی طلا به بهمن ۹۱ برمیگشت که ۱۵۲ هزار تومان معامله شده بود.

سکه بهار آزادی در بازار امروز با رشد قیمت به یک میلیون و ۵۹۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. سایر انواع سکه هم صعود را انتخاب کردند بطوریکه نیم سکه ۷۷۱ هزار تومان، ربع سکه ۴۶۰ هزار تومان و سکه گرمی ۳۰۸ هزار تومان قیمت گذاری شدند.

سال گذشته در چنین روزهایی دلار در کانال ۳ هزار و ۸۰۰ تومانی مبادله می‌شد و روزهای سخت بازار ارز در این موقع از سال، سپری شده بود. نسبت به روزهای اواخر بهمن ۹۵، قیمت دلار حدود هزار و 100 تومان افزایش یافته است و این بدان معناست که بازار ارز روزهای بسیار سختی را سپری می‌کند.

در این شرایط، متولی اصلی بازار ارز، یعنی بانک مرکزی، تاکنون تنها به گفتاردرمانی و هشداردهی اکتفاء کرده و هنوز قانع نشده که باید در بازار ارز، مداخله گسترده‌تری انجام دهد. بانک مرکزی مدام به مردم هشدار می‌دهد که کسانی که دلار می‌خرند، ضرر خواهند کرد، چرا که قیمت ارز کاهش خواهد یافت. اما بازار هیچ نشانه‌ای از کاهش قیمت‌ها بروز نداده و با وضعیت فعلی بازار ارز، این سخنان، تصنعی به نظر می‌رسد. در چنین وضعیتی مشخص نیست اسب سرکش طلا و ارز تا کجا خواهد تاخت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵