داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 85928
 
اولویت کشاورزی و دامپروری است
 
نائب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: بخش‌های کشاورزی، دامپروری و عشایری در اولویت طرح‌های دو فوریتی این کمیسیون است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
نائب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: بخش‌های کشاورزی، دامپروری و عشایری در اولویت طرح‌های دو فوریتی این کمیسیون است.


به گزارش ایسنا، رحیم زارع با حضور در استودیوی بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: در قانون اصلاح بودجه سال 1395 در شهریور پارسال برای مازاد حاصل از ارزیابی دارایی‌های خارجی بانک مرکزی برای تصفیه مطالبات دولت به مجموعه نظام بانکی شرایطی قرار دادیم از جمله افزایش سرمایه بانک های دولتی، تصفیه مطالبات قانونی بانک ها و بخشودگی سود تسهیلات تا سقف 100 میلیون که 45 هزار میلیارد تومان از 75 هزار میلیارد تومان را برای این موضوع اختصاص دادیم و 30 هزار میلیارد تومان برای بحث ماده 46 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیری یا قانون خروج از رکود، اما بانک مرکزی در سال گذشته با این توجیه که افزایش پایه پولی از این محل ممنوع است، این کار را انجام نداد.

وی ادامه داد: اواخر سال گذشته هیئت وزیران، این موضوع را مصوب کرد امّا متأسفانه بانک مرکزی به خوبی آن را اجرایی نکرد.

زارع با بیان اینکه بانک مرکزی به بانک کشاورزی 500 میلیارد تومان اختصاص داد و با این کار 160 هزار پرونده بسته شد، گفت: مجلس شورای اسلامی به بانک مرکزی نامه نگاری کرد که حداقل 6 هزار میلیارد تومان به بانک کشاورزی اختصاص دهد امّا آن‌ها تاکنون 1000 میلیارد تومان به بانک کشاورزی اختصاص داده‌اند.

نائب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 98 درصد وام های کشاورزی زیر 60 میلیون تومان است، افزود: اگر مصوبه مربوط به بخشودگی سود وام های زیر 100 میلیون تومان که منابع آن هم دیده شده اجرایی شود، اثر مثبت بسیاری در بخش کشاورزی دارد.

وی افزود: امیدواریم در لایحه اصلاح نظام بانکی این موارد دیده شود و مصوبه فوق اجرایی شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵