داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 51998
 
افزایش قیمت جهانی طلا
 
قیمت طلا در معاملات امروز ۲ دلار افزایش یافت و به ۱۱۱۷ دلار در هر اونس رسید.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۲
قیمت طلا در معاملات امروز ۲ دلار افزایش یافت و به ۱۱۱۷ دلار در هر اونس رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز در حالی که چین بازارهای جهانی وحشت زده را آرام کرده و آمارهای قوی از میزان خرده فروشی در آمریکا پیش بینی ها برای افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک را مجددا قوت بخشیده است، قیمت طلا روز جمعه به 1117دلار رسید.
پس از کاهش ارزش یوان چین در اوایل هفته جاری که موجب شد سرمایه گذاران سرمایه های خود را به سمت بازارهای کم ریسک تر هدایت کند، قیمت طلا همچنان در مسیر ثبت اولین هفته رشد پس از هفت هفته متوالی کاهش قرار دارد.
پس از آنکه بانک مرکزی چین اعلام کرد که با توجه به عوامل پایه ای قوی اقتصاد این کشور، دلیلی برای کاهش بیشتر ارزش یوان وجود ندارد، ارزش پول ملی چین تثبیت شد و بازارهای مالی شاهد آرامش نسبی شدند.
جیمز استیل، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «کاهش بیشتر در شکنندگی بازارها ممکن است بخشی از افزایش های اخیر قیمت طلا را خنثی کند.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به رقم 1126 دلار و 31 سنت در روز پنجشنبه که بالاترین رقم 20 جولای تاکنون بود، امروز با 2 دلار افزایش نسبت به جلسه قبل به 1117 دلار رسید. کاهش قیمت های روز پنجشنبه به افزایش 5 جلسه متوالی قمیت طلا که طولانی ترین دوره رشد از ماه می تاکنون بود خاتمه داد.
با این حال، قیمت طلا پس از 7 هفته کاهش متوالی که طولانی ترین دوره کاهش از 1999 تاکنون بوده، از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود 2 درصد افزایش داشته است.
در حالی که نگرانی ها از کاهش بیشتر ارزش یوان چین کاهش یافته، افزایش میزان خرده فروشی در آمریکا در ماه جولای امیدها برای افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک را مجددا زنده کرده است.
کاهش ارزش یوان این گمانه زنی را تقویت کرده بود که فدرال رزرو آمریکا ممکن است افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیاندازد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵