کد مطلب: 32908
 
امتیازهای ویژه برای دانشجویان دانشگاه صنعت نفت
 
دانشگاه صنعت نفت از بین دانش آموزان ممتاز و از طریق آزمون سراسری، نسبت به پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید اقدام می کند و امتیازهای ویژه ای برای آنها درنظر گرفته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۷
دانشگاه صنعت نفت از بین دانش آموزان ممتاز و از طریق آزمون سراسری، نسبت به پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید اقدام می کند و امتیازهای ویژه ای برای آنها درنظر گرفته است.

به گزارش خبرنگار شانا، دانشگاه صنعت نفت با ۷۵ سال سابقه علمی، یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزش عالی کشور است که در سال تحصیلی جدید برای جذب دانشجو در رشته های مهندسی شیمی، مهندسی برق (کنترل)، مهندسی مکانیک، مهندسی ایمنی و حفاظت فنی، مهندسی بازرسی فنی، مهندسی نفت با گرایشهای مخازن نفت، حفاری، بهره برداری از منابع نفت و اکتشاف و مهندسی کشتی (موتور) از بین دانش‌آموزان ممتاز و از طریق آزمون سراسری برنامه ریزی کرده است.

بر این اساس، دانشگاه صنعت نفت علاوه بر امتیازهای ویژه ای که برای رتبه های ١ تا ٣٠٠٠ گروه علوم ریاضی و فنی و یا افراد دارای معدل دیپلم بیش از ١٩,٥ در رشته ریاضی فیزیک درنظر گرفته است، شرایط، زمینه‌ها و امکانات مناسب آموزشی را برای تسلط یافتن به زبان انگلیسی در دوران تحصیل دانشجویان فراهم می کند.

همچنین برخورداری از کمک هزینه تحصیلی براساس مصوبه هیئت مدیره وزارت نفت و هیئت امنا دانشگاه، تغذیه در حد دانشگاه‌های دولتی، تأمین بخشی از هزینه کتاب‌ها و لوازم‌التحریر، تسهیلات بیمه خدمات درمانی و امکانات خوابگاه‌های مجردی برای مدت چهار سال و در حدود امکانات دانشگاه از دیگر امتیازهای این دانشگاه برای دانشجویان ورودی جدید است.

دانشگاه صنعت نفت اعلام کرده است: برخورداری فارغ ‌التحصیلان ممتاز دانشگاه از تسهیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر مطابق ضوابط مربوطه، اولویت استخدام در شرکت‌های تابعه وزرات نفت، پس از پایان موفقیت‌آمیز تحصیلات، مطابق با مقررات و آئین‌نامه‌های مصوب وزارت نفت و کارآموزی دانشجویان در واحدهای مختلف وزارت نفت (در زمینه‌های مرتبط با رشته تحصیلی دانشجو) در طول مدت تحصیل از دیگر امتیازهای اعطایی دانشگاه صنعت نفت به دانشجویان ورودی جدید خواهد بود.

دانشگاه صنعت نفت دارای چهار دانشکده در شهرهای اهواز، آبادان، تهران و محمودآباد و چهار مرکز تحقیقاتی در دانشکده‌های مذکور است و توسعه ارتباطات علمی با دانشگاه‌ها و مراکز بین‌المللی فعال در زمینه نفت و گاز، تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، ارتقاء کیفیت و تبدیل شدن به دانشگاه پیشتاز در منطقه به‌منظور تربیت نیروهای متخصص، خلاق و متعهد مورد نیاز صنعت عظیم و استراتژیک نفت، از اهداف اصلی این دانشگاه به شمار می رود.


Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵