کد مطلب: 63968
 
در گفت و گوی "نکونیوز" با مهندس قنبری ناظر پروژه تشریح شد:
جزییات پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس
 
نفت و مشتقات آن همیشه برای همه ایرانیان مهم بوده و هست. همچنین از آنجایی که اقتصاد کشورمان را مبتنی بر نفت می دانند چگونگی عرضه نفت همواره برای ما از اهمیت فراوانی برخوردار بوده است. علیرغم اینکه ما صادر کننده نفت هستیم اما متاسفانه به دلیل نداشتن تکنولوژی مناسب معمولا وارد کننده مشتقات نفتی از جمله بنزین بوده ایم. چند سالی است که نام پالایشگاه ستاره خلیج فارس بر سر زبان ها افتاده است، این پالایشگاه به گفته کارشناسان این حوزه می تواند ما را از وارد کردن بنزین خودکفا کرده و حتی به صادر کننده بنزین تبدیل کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳
نفت و مشتقات آن همیشه برای همه ایرانیان مهم بوده و هست. همچنین از آنجایی که اقتصاد کشورمان را مبتنی بر نفت می دانند چگونگی عرضه نفت همواره برای ما از اهمیت فراوانی برخوردار بوده است. علیرغم اینکه ما صادر کننده نفت هستیم اما متاسفانه به دلیل نداشتن تکنولوژی مناسب معمولا وارد کننده مشتقات نفتی از جمله بنزین بوده ایم. چند سالی است که نام پالایشگاه ستاره خلیج فارس بر سر زبان ها افتاده است، این پالایشگاه به گفته کارشناسان این حوزه می تواند ما را از وارد کردن بنزین خودکفا کرده و حتی به صادر کننده بنزین تبدیل کند. با توجه به اهمیت بحث و به بهانه بازدید وزیر نفت از این پروژه، با مهندس نادر قنبری ناظر پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت و گو کرده ایم. مهندس قنبری در گفت و گو با نکونیوز، به بیان جزییات این پروژه می پردازد.
*می خواهم درباره پالایشگاه خلیج فارس که اکنون شما به عنوان ناظر در آنجا فعالیت دارید گفت و گو کنیم. ابتدا به عنوان مقدمه، درباره موقعیت جغرافیایی این پالایشگاه و مساحتی که به آن اختصاص یافته است توضیح دهید...
نام دقیق این پالایشگاه، پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس است که در بندر عباس و در غرب پالایشگاه فعلی نفت بندرعباس واقع شده است. یعنی حدودا ۲۵ کیلومتری شهر و در غرب پالایشگاه فعلی نفت در مساحتی حدود ۷۰۰ هکتار در حال احداث است.


*ظاهرا یکی از بزرگترین پالایشگاه ها در زمینه تولید بنزین است، لطفا در این مورد توضیح دهید.
این پالایشگاه دارای ويژگي هاي ممتاز است؛ اولا اولین پالایشگاهی است که خوراك آن ميعانات گازي بوده و توسط بخش خصوصی احداث می شود که نکته بسیار مهمی است. از ویژگی‌های دیگر این پالایشگاه این است که حدود ۳۰ درصد بنزین مورد نياز كشور را توليد ميكند که فاز اول آن طبق پیش بینی ها در اواخر اردیبهشت ۹۵ با ظرفیت ۱۲میلیون لیتر بنزین در روز شروع به کار می کند. همچنین فازهای ۲ و ۳ هم به فاصله ۴ یا ۵ ماه بعد از فاز یک وارد سرویس مي شوند. عملا با توليد روزانه ۳۶ ميليون ليتر بنزین، ما در زمینه واردات بنزین خودکفا خواهیم شد و مازاد آن را صادر خواهیم کرد. یعنی از وارد کننده بنزین به صادر کننده بنزین تبدیل خواهیم شد. مزیت دیگر این طرح این است که استاندارد تولید
برای مصرف کاندنسیت یا میعانات گازی که در پارس جنوبی استحصال می شود عمدتا پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس و هشت پالایشگاه سیراف را برنامه ريزي كرده اند که این ۹ پالایشگاه ۸۴۰ هزار بشكه میعانات را مصرف می کنند. یعنی عملا مشکل ذخيره سازي میعانات برطرف می شود و از خام فروشي جلوگيري شده و فراورده های با ارزش افزوده بالاترتوليد می شود
محصولات آن مطابق با استانداردهای اروپا و یورو۴ است که برای کلان شهرهای ما به لحاظ زیست محیطی بسیار اهمیت راهبردی و استراتژیک دارد. از ویژگی های دیگر این طرح تضمین استحصال میعانات گازی پارس جنوبی با حداکثر ظرفیت است. ضمنا در اين پالايشگاه عظيم روزانه حدود ۲۱ میليون ليتر فراورده هاي ديگر از قبيل گازوييل، سوخت جت، گاز مايع، گوگرد و هيدروژن توليد مي شود.
*آقای قنبری با توجه به بازدیدی که بنده از پارس جنوبی داشتم ظاهرا فازهای پالایشگاهی پارس جنوبی تا سال ۹۶ به پایان می رسند. میعانات گازی که در آنجا تولید می شود خوراک اصلی این پالایشگاه است، این پالایشگاه روزانه چقدر خوراک مصرف می کند؟
ظرفیت این پالایشگاه روزانه ۳۶۰ هزار بشکه در روز است. یعنی روزانه ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی را به عنوان خوارک مصرف می کند.
برای مصرف کاندنسیت یا میعانات گازی که در پارس جنوبی استحصال می شود عمدتا پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس و هشت پالایشگاه سیراف را برنامه ريزي كرده اند که این ۹ پالایشگاه ۸۴۰ هزار بشكه میعانات را مصرف می کنند. یعنی عملا مشکل ذخيره سازي میعانات برطرف می شود و از خام فروشي جلوگيري شده و فراورده های با ارزش افزوده بالاترتوليد می شود و هم در حقیقت ایجاد اشتغال و همچنین ایجاد خودکفایی در این زمینه می کند. در حال حاضر ستاره خلیج فارس حدودا ۸۷درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همانطور که به عرض رساندم تا اواخر اردیبهشت ماه سال آینده فاز اول آن که با ظرفیت ۱۲ میلیون لیتر در روز است، به حول و قوه الهي راه اندازي مي شود. هرچند مجری طرح که خود ستاره خلیج فارس است، این قول را داده بودند که تولید زود هنگام را قبل از سال ۹۵ عملیاتی کنند كه بدلايل تحريم هاي اعمال شده ممكن است چند ماه به تاخير بيفتد.
*یعنی به صورت آزمایشی؟
تولید زود هنگام درواقع تولید بنزین نیست بلکه تولیدمحصول مياني به نام نفتا است که خوراک واحد بنزین سازی است. هر چند که در عین حال كالايي است که امکان فروش به پتروشیمی و حتی صادرات را هم دارد. این است که پیش بینی شده که قبل از پایان سال ۹۴ نفتا تولید بشود و در پایان اردیبهشت سال آتي تولید بنزین و گازوئیل و فرآوده‌های دیگر نفتی با استانداردهای بالا را آغاز کنند.
*مدیر عامل منطقه ویژه پارس جنوبی می گفت که تمام لوله کشی تا بندرعباس برای انتقال را انجام داده ایم، لطفا اگر ممکن است بیشتر توضیح دهید.
بله، این طرح عملا سه زیر پروژه دارد که یکی از اینها پالایشگاه است. همانطور که گفتم با ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی مراحل نهایی خود را طی می کند. دوم پروژه خط لوله است که به طول ۳۸۸کیلومتر خط لوله ۳۶ اینچی از عسلویه به بندرعباس احداث شده و کاملا نهایی شده و آزمایشی هم راه اندازی شده و اکنون آماده بهره برداری است. سوم هم پروژه آبگير است که از دریا آب مورد نیاز پالایشگاه را تامين و به سایت پالایشگاه برای استفاده در تاسیسات ، نيروگاه ، بويلر ها و مصارف ديگر می فرستد که این پروژه هم به صورت صدرصد انجام شده و آماده بهره بردای است. همه منتظرند که درماه هاي آتي مراحل پایانی پالایشگاه به انجام برسد و طرح مورد بهره بردای قرار بگیرد.
*در بحث آبگیری تبدیل به آب شیرین را هم دارید؟
بله دقیقا یک مجموعه (بسته) کاملی است که ورودی آب دریا به آب شیرین، آب شستشو و آب شرب تبدیل می شود. آب دمین مصرفی بلدرها می شود. همچنین برای کولینگ واحدها استفاده شده و آب گرم مجددا به دریا برمی گردد. با این رویه عملا طرح ساده تر شده و از ایجاد برج های خنک کننده عظیم و پر هزينه جلوگيري شده است .
*دو بحث در اینجا مطرح می شود اول بحث زیست محیطی است که در این پروژه چگونه است؟
ببینید اولا طرح قبل از شروع به کار طبیعی است که باید مجوز محیط زیست را داشته باشد، تا بتواند شروع به کار کند که این مجوز را از مراجع ذی صلاح دریافت کرده است و مضافا طرح های بزرگ نفتی معمولا از شرکت
این پالایشگاه دارای ويژگي هاي ممتاز است؛ اولا اولین پالایشگاهی است که خوراك آن ميعانات گازي بوده و توسط بخش خصوصی احداث می شود که نکته بسیار مهمی است. از ویژگی‌های دیگر این پالایشگاه این است که حدود ۳۰ درصد بنزین مورد نياز كشور را توليد ميكند که فاز اول آن طبق پیش بینی ها در اواخر اردیبهشت ۹۵ با ظرفیت ۱۲میلیون لیتر بنزین در روز شروع به کار می کند. همچنین فازهای ۲ و ۳ هم به فاصله ۴ یا ۵ ماه بعد از فاز یک وارد سرویس مي شوند. عملا با توليد روزانه ۳۶ ميليون ليتر بنزین، ما در زمینه واردات بنزین خودکفا خواهیم شد
های معتبر جهانی یا داخلی دعوت می کنند تا مطالعات زیست محیطی کاملی انجام بدهند که این هم در این مجموعه انجام شده است و تا جایی که من اطلاع دارم در حال تکمیل شدن است و همه ابعاد زیست محیطی در آن مطالعه دیده می شود و مجری طرح بایستی برای هرکدام راه حلی ارائه دهد که خوشبختانه به دلیل سادگی فرایند ستاره خلیج فارس، به دلیل استفاده از ميعانات به عنوان خوراك، تبعات زيست محيطي طرح بسيار پايين است. همانطور که می دانید پالایشگاه هایی که از نفت خام استفاده می کنند به دلیل وجود ناخالصی های بیشتر و گوگرد بالا در نفت خام فرایندهای خیلی سخت تر و پیچیده تری دارند. اما در میعانات خوشبختانه این فرایند ساده تر است. به همین دلیل مسائل زیست محیطی در آن راحتتر حل می شود و مضافا راندمان تبدیل یک واحد میعانات به محصولات حدود ۷۵درصد است، درصورتیکه در نفت خام بسیار پايين تر است.
*بحث دوم هم امنیت است. همانطور که می دانید بحث امنیت پالایشگاه بسیار مهم است. در اینجا امنیت پالایشگاه چگونه مورد توجه قرار گرفته است؟
این طرح بسیار عظیم و بزرگی است که طبیعتا در طراحی ها هم مسئله نگهداشت کلان و هم نگهداشت جزئی کارها دقیقا دیده شده و همه واحد ها با سیستم‌ها محافظت کاتدیک، محافظت می شود. خط لوله خوراك و پروژه آبگیر کاملا محافظت می شوند. لازم به ذكر است برآورد هزینه اجراي این طرح سه میلیارد و هشتصد میلیون یورو پیش بینی شده است که تاکنون حدود سه میلیارد و دویست میلیون یورو هزینه شده و عمدتا هم از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده شده است و با صرف هزینه ششصد میلیون یورو باقی مانده امیدواریم که فاز اول طرح به اتمام برسد و در سرویس قرار بگیرد. البته این هزینه کل سه فاز با پرژه آبگیر و خط لوله است که شاید این مبلغ تا ۴ میلیارد هم برود اما اکنون پیش بینی تا همین اندازه است.
*آقای مهندس در سخنانتان به این موضوع اشاره کردید که بنزین تولیدی علاوه بر اینکه مصرف داخلی را تامین می کند، مازاد برای صادرات هم دارد. آیا برای صادرات آن پیش بینی هایی شده است؟
شايد يكي از علت هايي که این پالایشگاه در تنگه هرمز پیش بینی شده، همین باشد. می توانستند این پالایشگاه را در خود عسلویه بسازند و این همه هزینه حمل خوراک را نپردازند.
*اتفاقا بحث من هم همین است که الان در عسلویه سکوی بارگیری و اسکله خوب و امکانات دیگر وجود دارد...
در عسلویه به دلیل اینکه سیراف را در نظر دارند، با توجه به وجود سیراف و مجموعه های دیگر پالایشگاهی و پتروشیمی عملا این ظرفیت به نظر می رسد که بسیار کامل است به این دلیل است که مابقی را به بندرعباس برده اند که در تنگه هرمز که بهترین مکان برای عرضه محصولات مازاد است که کشتی های عبوری و شناورها احتیاج دارند (چه برای مصرف خودشان و چه برای حمل به مبادی مورد نیاز) عرضه شود.
*قطعا برای استفاده از محصولات پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان خوراک پتروشیمی ها نیز سیاست هایی تدوین شده است. آیا پیش بینی هایی دارید؟ آیا ایجاد پتروشیمی هایی جدیدی در برنامه هست؟
بله همین نفتایی که عرض كردم محصول مياني است که در پتروشیمی ها برای تولید حلال ها و پلی اتیلن مصرف ميشود. تولید زود هنگام این پروژه در فاز اول هم نفتا است که می تواند خوراک پتروشیمی ها باشد. این قابلیت را در طرح دیده اند که اگر بخواهند از تولید بنزین کم کرده و نفتا تولید کنند و پتروشیمی ها را تغذیه کنند.
*با توجه به اینکه این پروژه توسط بخش خصوصی اجرا می شود، درباره ویژگی های سپردن کار به بخش خصوصی و همچنین مشارکت احتمالی شرکتهای خارجی در طرح توضیح دهید؟
قبلا سهامدار عمده شرکت ملی پالایش و پخش بود که دولتی بود. اما بعدا سهم آن را کم کردند و شرکت های سرمایه گذاری از جمله صندوق سرمایه گذاری تامین اجتماعی و غیره آمدند و سهامدار شدند که عملا اکنون ساز و کار، ساز و کار بخش خصوصی است و با این رویه به نظرم کار اصولی انجام شد. چرا که در ساختارهای دولتی معمولا اجرا و تعامل کار سخت تر انجام می شود و خود سیاست نظام هم این است که تا ممکن است دولت را کوچک کند و به بخش های خصوصی واگذار كند چرا که در بخش خصوصی کار با راندمان بهتر، كيفيت بالاتر دوره زماني كوتاه تر و هزينه پايين تر انجام می شود. به همین دلیل بود که سهم پالاش و پخش را کم کرده و سهم صندوق های سرمایه گذاری را افزایش دادند که بتوانند این کار را انجام بدهند. به نظرم این شيوه كار می تواند یک نمونه و مدل خوبي باشد براي اجراي مگاپروژه ها در صنايع نفت ، گاز و پتروشيمي.
اما در مورد شرکتهای خارجی، به دلیل اینکه ما در تحریم این کار را انجام دادیم، عملا طراحی، تدارکات، خرید، اجرا و راه اندازی طرح توسط پيمانكاران داخلي انجام شده است. غیر از بخشی از
پالایشگاه حدود ۳۶ میلیون لیتر روزانه بنزین تولید می کند. همچنین حدود ۱۳ میلیون لیتر گازوئیل سبک، ۶۵./. میلیون لیتر گازوئیل سنگین، ۳.۴میلیون لیتر سوخت جت، ۳.۸ میلیون لیتر گاز مایع تولید خواهد کرد. همین طور در روز حدود ۱۲۰ تن گوگرد . ۲۰ تن در ساعت هیدروژن تولید می کند
واحدهای تحت لیسانس که از منابع خارجی خریداری شده، عمده کارها توسط شرکت ها و پيمانكاران داخلی انجام شده است که این هم موجب می شود که شرکت های و پيمانكاران داخلي برای پروژه های بزرگ توانمندتر و مجرب تر شوند. شما در پارس جنوبی هم حتما دیده اید که این شرکت ها جای شرکت های صاحب نام خارجی را گرفته اند و این طرح را در شرایط سخت تحریم انجام داده اند که به نظرم یکی از افتخارات کشور است.
*آقای مهندس در مورد کمپرسورها بفرماید که از کجا تهیه کرده اید؟
طراحی اولیه کمپرسورها زیمنس بود اما متاسفانه با توجه به اینکه کالا ساخته شد و پول آن هم پرداخته شد، اما عملا به دلیل تحریم‌ها زیمنس از تحویل آنها خودداری کرد به همین دلیل از چین و کشورهای شرقی سفارش گذاری کردند که کار به تاخیر نیافتد.
*مسئله ای که ما در پارس جنوبی با آن برخورد کردیم همین مسئله کمپرسورها بود که برخی از پیمانکارها در این زمینه متضرر شده بودند. چرا که با توجه به تحریم، شرکت ها از تحويل کمپرسورها خودداری می کردند و پیمانکاران مجبور به تهیه تعداد بیشتری از کمپرسورهای ضعیف تر بشوند که این امر موجب صرف هزینه بیشتری برای آنها شده بود. در پالایشگاه ستاره خلیج فارس چگونه است؟
نه از نظر تعداد ما مشکلی نداشتیم، فقط شرکت مجری مجبور شد که برای خرید از منابع غربی صرف نظر کرده و از منابع دیگری سفارش گذاری کند. اما تعداد زیاد نشده اما ممکن است که کیفیت متفاوت باشد. البته با دقتی که در کار می شود، می دانید که خیلی از شرکت های غربی کالای خود را در کشورهای شرقی تولید می کنند که با دقتی که بخش فنی به خرج داده است به نظر می رسد که این انتخاب‌ها انتخاب‌های مطمئن باشد که بتواند تولید مطمئنی را تضمین کند. اما با همه اینها این تبعات تحریم است، که با تلاشی که در مجموعه شده به نظر می رسد که این تبعات را به حداقل رسانده اند. من حدس می زنم به حول و قوه الهی به زودی شاهد راه اندازی و افتتاح طرحی باشیم که در زمان افتتاح تمام ویژگی ها طرح عنوان خواهد شد که به نظرم افتخاری در صنعت نفت ما و نظام ما است.
*در مورد محصولات این پالایشگاه علاوه بر بنزین چه محصولات دیگری دارد؟
پالایشگاه حدود ۳۶ میلیون لیتر روزانه بنزین تولید می کند. همچنین حدود ۱۳ میلیون لیتر گازوئیل سبک، ۶۵./. میلیون لیتر گازوئیل سنگین، ۳.۴میلیون لیتر سوخت جت، ۳.۸ میلیون لیتر گاز مایع تولید خواهد کرد. همین طور در روز حدود ۱۲۰ تن گوگرد . ۲۰ تن در ساعت هیدروژن تولید می کند.
*یکی از مسائلی که در پالایشگاه و بحث محیط زیست مهم است همین بحث گوگرد است. به فرض مثال در پارس جنوبی قبلا گوگرد در فضای روباز نگهداری و حمل می شد، اما الان در انبارهای سر بسته نگهداری می شود و حمل می شود. اینجا برای این مسئله چه کاری شده است؟
در اين طرح نيز تمام الزامات استاندارد رعايت شده و بصورت اصولي بسته بندی می شود و برای مبادی داخلی و خارجی ارسال می شود.
*و نکته آخر؟
در حال حاضر پیمانکاران اجرایی طرح با حدود ۹ هزار نفر نیرو در حال فعالیت شدید هستند و به دلیل حساسیتی که این طرح برای صنعت نفت دارد بسیار فعالند و با جديت و انگيزه بالا در حال نصب و اجراي مراحل پاياني هستند.
*نیرویی که درآینده در آنجا مستقر خواهد شد چند نفر است؟
بعد از بهره بردای پیش بینی می شود نيروهاي تحصيل كرده بومي و تكنسين هاي ماهر محلي در بهره برداري طرح مشغول بكار شوند كه طبيعتا كمك شاياني به ايجاد كار و اشتغال خواهد بود. تعداد نيروها با توجه به نياز و با توجه به طرح های توسعه خواهد بود.
گفت و گو : خداداد خادم - نکونیوز
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵