کد مطلب: 96070
 
دیدار گازی با نخست وزیر ارمنستان
 
حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت ایران با کارن کاراپیتیان نخست وزیر ارمنستان دیدار کرد و دو طرف درباره سطح همکاری های انرژی بین دو کشور و توسعه آن به سطح کشورهای منطقه مذاکره کردند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت ایران با کارن کاراپیتیان نخست وزیر ارمنستان دیدار کرد و دو طرف درباره سطح همکاری های انرژی بین دو کشور و توسعه آن به سطح کشورهای منطقه مذاکره کردند.
به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، در این ملاقات معاون وزیر نفت ایران و نخست وزیر ارمنستان بر اهمیت تکمیل به موقع و فوری خط سوم انتقال برق بین دو کشور و تاثیرات ویژه این خط بر افزایش حجم روابط تجاری تاکید کردند.
طرفین ضمن مهم ارزیابی کردن کریدور انتقال انرژی بین ایران و ارمنستان، خواستار مشارکت این طرح با دیگر کشورهای منطقه شدند.
معاون وزیر نفت ایران در این دیدار آمادگی کشورمان را برای ارتقاء همکاری ها در بخش انرژی اعلام کرد.
کاراپتیان نیز با اشاره به سفر مهرماه خود به تهران و راه اندازی منطقه آزاد مغری در آینده نزدیک که می تواند به عنوان دروازه ای برای صادرات محصولات ایرانی به کشورهای حوزه اورآسیا و روسیه باشد، از شرکت های ایرانی دعوت به حضور و مشارکت اقتصادی در این منطقه کرد.
سید کاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به فعالیت ها و اقدامات سفارت برای ارتقای روابط دوجانبه، به سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به ارمنستان در آینده نزدیک اشاره کرد که قرار است در حاشیه این سفر نشست اقتصادی با مشارکت تجار و فعالان اقتصادی ایران و ارمنستان برگزار شود.
سفیر ایران با تاکید بر اهمیت همکاری های انرژی و فعال شدن دیگر بخش های روابط، خواستار استفاده از ظرفیت های دیاسپورای ایرانی و ارمنی (جوامع ارمنی و ایرانی ساکن دو کشور) برای تحرک بخشیدن به این بخش ها شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵