داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 92470
 
شرایط بهتر برای بازی های رایانه ای
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید، با توجه به علاقه جوانان به بازی های رایانه ای تلاش می کنیم شرایط دسترسی به این بازی ها بهتر شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید، با توجه به علاقه جوانان به بازی های رایانه ای تلاش می کنیم شرایط دسترسی به این بازی ها بهتر شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدجواد اذری جهرمی» روز چهارشنبه در بازدید از سومین لیگ بازی های رایانه ای که در محل برج میلاد برگزار شد، افزود: در این حوزه جوانان ایرانی می توانند افتخارآفرین باشند.
وی گفت: خوشحال می شویم که خودمان بتوانیم بازی رایانه ای تولید کنیم و تنها مصرف کننده نباشیم، هر چند که در این خصوص هم مشکلی نیست.
وی تاکید کرد باید تسهیلات و شرایطی فراهم کنیم تا بنیاد ملی بازی های رایانه ای بتواند در این زمینه بیشتر فعال شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در این بازی ها باید به شبکه هم توجه کنیم .امروز بازی های آنلاین باید طبق استاندارد باشد. فاصله کاربر تا سرور باید استاندارد باشد و شبکه باید بر این اساس طراحی شود.
در ابتدای این مراسم بازی رایانه ای مسابقات فوتبال برگزار شد که یکی از برندگان توانست جام برتر را از آذری جهرمی دریافت کند.
به گزارش ایرنا، مدیر روابط عمومی لیگ بازی های رایانه ای نیز دراین مراسم گفت: در مسابقات رایانه ای همه گروه های سنی شرکت می کنند و هیچ محدودیت سنی برای شرکت در این مسابقات ندارند.
«علی فخار» در حاشیه لیگ بازی های رایانه ای در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در این مسابقات گروه های سنی ٠ تا ٦٠ سال حضور دارند و تنها محدودیت سنی تعیین شده مربوط به رده سنی بازی های رایانه ای ESRA (نظام رده بندی سنی بازی های رایانه ای)است.
شرکت مکعب به عنوان نماینده جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای (ESWC) در ایران از سال 2015 میلادی «لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران»(Iran Game League) را با حمایت و همکاری بنیاد بازی‌های رایانه‌ای و با هدف ایجاد رقابت‌هایی فراگیرتر ایجاد کرد و نخستین دوره لیگ در سال 2015 در یک بازه زمانی 7هفت ماهه برگزار شد.
به گفته فخار، بازیکنان منتخب این لیگ نیز به‌عنوان تیم ملی ایران به مسابقات جام جهانی ESWC فرانسه اعزام می شوند.

**معرفی سومین دوره لیگ
فخار افزود: بازی‌های رایانه‌ای ایران (IGL 2017) پس از برگزاری موفق نخستین و دومین دوره‌ لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در سال‌های 94 و 95 و اعزام کاروان بازی‌های رایانه‌ای ایران به جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای فرانسه (ESWC)، در هر دو سال با کسب عنوان چهارمین کشور در این رقابت‌ها همراه شد.
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و برج میلاد تهران با همکاری شرکت مکعب به عنوان نماینده جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای در ایران برنامه‌ریزی‌های اجرایی این دوره از لیگ را آغاز کرده اند، تا در سال 2017 شاهد برگزاری لیگ بازی‌های رایانه‌ای در بالاترین سطح ممکن باشیم.

**اهداف سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران
مدیر روابط عمومی لیگ بازی های رایانه ای اهداف برگزاری لیگ مسابقات رایانه ای را شامل فراگیرتر شدن مرحله انتخابی جام جهانی در کشور، مشارکت همه استان‌ها در این دوره از لیگ، افزایش سطح کیفی مرحله انتخابی کشور برای حضور قوی‌تر در جام جهانی 2017، حضور بازیکن ایران در جام جهانی 2017 در فرانسه با عنوان این لیگ و معرفی این لیگ در بالاترین سطح از بازی‌های رایانه‌ای ایران در میان میلیون‌ها گیمر ایرانی است.

**رشته‌ها
فخار با بیان اینکه در این دوره از مسابقات 5 رشته در نظر گرفته شده است، افزود: بازی‌های کنسولی( شامل دو بازی)،بازی PC (شامل یک بازی) و بازی‌های موبایل (شامل دو بازی) است.
به گفته این مقام مسئول، براساس سهمیه‌ای که از سمت ESWC به ایران داده می‌شود، نفرات برتر رشته‌ها به مسابقات ESWC واقع در فرانسه اعزام خواهند شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵