داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86873
 
پالایشی ها شاخص کل را عقب راندند
 
بازار سرمایه امروز (دوشنبه) با ریزش شاخص ها همراه بود به شکلی که شاخص کل با افت 306 واحدی در پایان معاملات به 79 هزار و 564 واحد رضایت داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
بازار سرمایه امروز (دوشنبه) با ریزش شاخص ها همراه بود به شکلی که شاخص کل با افت 306 واحدی در پایان معاملات به 79 هزار و 564 واحد رضایت داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در معاملات امروز بازار سرمایه بیش از 354 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 764 میلیارد و 80 میلیون ریال در 30 هزار و 881 نوبت مبادله شد.
امروز همه شاخص های اصلی بازار سرمایه همانند شاخص اصلی کاهش داشتند؛ شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد 103 واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن تفاوتی میان شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل وجود ندارد و 59 واحد کاهش را ثبت کردند.
شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، امروز نیز 45 واحد عقبگرد داشت و شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخش از سهام شرکتهاست که قابل معامله در بورس باشد، 310 واحد افت کرد.
همچنین در حالی که شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سود آوری و درصد سهام آزاد شناور، شرایط بهتری دارند، 223 واحد کاهش را به ثبت رساند، شاخص بازار دوم بورس تهران 615 واحد به عقب رفت.
امروز نمادهای شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، شتران (پالایش نفت تهران)، شپنا (پالایش نفت اصفهان)، خپارس (پارس‌ خودرو)، رمپنا (گروه مپنا)، آپ (آسان پرداخت پرشین) و وبملت (بانک ملت) بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند و با افت خود، شاخص ها را در بازار سرمایه قرمز کردند.

**عقبگرد شاخص فرابورس
فرابورس نیز در معاملات امروز روند کاهشی در پیش گرفت به شکلی که شاخص کل 7.10 واحد ریزش کرد و به عدد 897 واحد رسید.
ارزش معاملات در این بازار به 804 میلیون و 742 میلیون ریال بسنده کرد که نتیجه داد و ستد 296 میلیون و 127 هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله بود که در 28 هزار و 352 نوبت معامله شد.
در معاملات فرابورس نمادهای مارون (پتروشیمی مارون)، ذوب (سهامی ذوب آهن اصفهان)، میدکو (هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه)، شاوان (پالایش نفت لاوان)، ارفع (شرکت آهن و فولاد ارفع)، بکهنوج (تولید برق ماهتاب کهنوج)، کوثر (بیمه کوثر) و اپرداز (آتیه داده پرداز) ریزش داشتند و بیشترین اثر منفی را بر شاخص آیفکس گذاشتند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵