داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 85243
 
بلژیک در شب از همه جا نورانی‌تر است +عکس
 
تصاویری که فضانورد فرانسوی، توماس پسکت از ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته و آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده با واکنش هزاران کاربر مواجه شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
تصاویری که فضانورد فرانسوی، توماس پسکت از ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته و آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده با واکنش هزاران کاربر مواجه شده است.


به گزارش ایسنا و به نقل از بی‌بی‌سی، در این تصویر کشور بلژیک به میزان قابل توجهی روشن‌تر و نورانی‌تر از کشورهای اطراف خود دیده می‌شود.

اما چرا بلژیک اینقدر نورانی است؟

تقریبا تمام راه‌ها و جاده‌های بلژیک دارای تیرهای چراغ برق است که چراغهایشان در تمام طول شب روشن است.

به گزارش نیویورک تایمز جاده‌های بلژیک را ۲.۲ میلیون لامپ روشن می‌کنند؛ به عبارت دیگر ۱۸۶ لامپ برای هر 2.5 کیلومتر مربع.

توماس پسکت این تصاویر را زمانی که در ایستگاه فضایی ورزش می‌کرد، گرفته است. او در وبلاگ خود نوشت "باشگاه‌هایی که چنین نمایی داشته باشند تعدادشان زیاد نیست."

پسکت این تصاویر را از محفظه "کوپولا" در ارتفاع چهارصد کیلومتری سطح زمین گرفته است. کوپولا که ساخت آژانس فضایی اروپاست مثل برجک تانک بر بالای ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار دارد و با هفت پنجره‌اش کره زمین را رصد می‌کند.

فضانورد ۳۹ ساله در فیسبوک خود نوشت لندن، پاریس و بروکسل "یک مثلث خیلی اروپایی" را تشکیل می‌دهند. لندن و پاریس هم دو شهری هستند که از ایستگاه فضایی بین‌المللی درخشان به نظر می‌رسند.بلژیک(کشور نورانی‌تر سمت راست)، انگلیس(بالا)، فرانسه(چپ)

بیشتر کاربران شبکه‌های اجتماعی به زیبایی خیره کننده کره زمین از فضا توجه کردند اما برخی نیز این تصویر را نشانه اسراف در انرژی و آلودگی نوری دانستند.

یکی از کاربران نوشت: خیلی خوب می‌توانیم زرق و برق و هدر رفتن انرژی را ببنیم. برای علاقمندان به آسمان شب بسیار ناخوشایند است.

کاربر دیگری هم نگران این بود که شاید این همه روشنایی باعث جلب توجه موجودات فضایی شود: "امیدوارم موجودات فضایی خیلی جذب نور نشوند. ما برای همه آنها جا نداریم."
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵