کد مطلب: 107745
 
هشدار دبیر کل به تبعات عدم همکاری
 
دبیرکل اوپک خواستار همکاری میان کشورهای اوپک و غیراوپک شد و هشدار داد کوتاهی در این امر به بحران‌های پیاپی منجر خواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷
دبیرکل اوپک خواستار همکاری میان کشورهای اوپک و غیراوپک شد و هشدار داد کوتاهی در این امر به بحران‌های پیاپی منجر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد بارکیندو در کنفرانسی که از سوی شرکت نفت و گاز اسپانیایی سپسا در مادرید برگزار شد، اظهار کرد مهم است که کشورهای اوپک و غیراوپک همکاری کنند تا از بحرانی به بحران دیگر گرفتار نشوند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران روز یکشنبه گفته بود امیدوار است تصمیماتی که از سوی کمیته وزیران اوپک و غیراوپک گرفته می‌شود، تحت تاثیر اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا درباره تولیدکنندگان نفت نباشد.

ترامپ هفته گذشته در توییتی، ادامه حمایت از کشورهای خاورمیانه را به قیمتهای نفت مرتبط کرد و مکررا از اوپک خواست قیمتهای نفت را پایین بیاورد.

تولید اوپک و متحدانش در اوت به دلیل افت تولید ایران که ناشی از تحریمهای آمریکا بوده است، کاهش یافت.

بارکیندو با اشاره به دورنمای بلندمدت اوپک برای نفت جهان، اظهار کرد انتظار می‌رود تقاضای جهانی برای انرژی به میزان ۳۳ درصد تا سال ۲۰۴۰ رشد کند.

بر اساس گزارش رویترز، دبیرکل اوپک در جلسه پرسش و پاسخ گفت: نفت برای یک آینده قابل پیش‌بینی همچنان نقش اساسی در سبد انرژی ایفا خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵