کد مطلب: 107943
 
آغاز تولید گاز عراق از ناصریه
 
جبار اللعیبی وزیر نفت عراق گفت: عراق تولید گاز از میدان نفتی ناصریه را که در جنوب این کشور است در سطح 50 میلیون فوت مکعب در روز آغاز کرده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱
جبار اللعیبی وزیر نفت عراق گفت: عراق تولید گاز از میدان نفتی ناصریه را که در جنوب این کشور است در سطح 50 میلیون فوت مکعب در روز آغاز کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس جبار اللعیبی وزیر نفت عراق گفت: عراق تولید گاز از میدان نفتی ناصریه را که در جنوب این کشور است در سطح 50 میلیون فوت مکعب در روز آغاز کرده است.

وزارت نفت عراق در بیانیه ای اعلام کرد در حال حاضر عراق همچنان به تولید گاز همراه نفت ادامه می دهد ولی به دلیل نداشتن امکانات این گاز سوزانده می شود اما باید براساس برنامه تا سال 2021 فکری به حال گاز همراه نفت کند.

وی طی بیانیه‌ای با اشاره به تداوم فعالیت های زیرساختی برای افزایش میزان گاز طبیعی تولید شده از چاه های نفتی در ناصریه، گفت: هدف ما این است که روزانه 200 میلیون متر مکعب گاز طبیعی تولید کنیم.

براساس آمار وزارت نفت عراق میزان گاز طبیعی تولیدی در سراسر این کشور روزانه به حدود 700 میلیون متر مکعب می رسد.

طبق داده های سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» در عراق 147 میلیارد بشکه ذخیره نفت و 3 تریلیون و 744 میلیارد متر مکعب ذخیره گاز طبیعی وجود دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵