داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 81904
 
رشد اقتصاد ایران بینظیر است
 
معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و امور استخدامی کشور اظهار کرد: بدون درنظر گرفتن نفت، طی این مدت شاهد رشد پنج درصدی اقتصاد در کشور هستیم که در نوع خود بی نظیر است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۲
معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و امور استخدامی کشور اظهار کرد: بدون درنظر گرفتن نفت، طی این مدت شاهد رشد پنج درصدی اقتصاد در کشور هستیم که در نوع خود بی نظیر است.
به گزارش ایسنا، جمشید انصاری در هجدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی با بیان اینکه طبق گزارش بانک های بین المللی، ایران پر رونق ترین کشور در منطقه است گفت: در ۹ ماه سال جاری شاهد رشد ۵.۷ درصدی در حوزه کشاورزی، ۵.۴ درصدی در حوزه خدمات و ۱۰.۵ درصدی بودیم که نشانگر فعالیت های مثبت دولت تدبیر و امید برای خروج کشور از رکود اقتصادی است.

وی با تاکید بر اینکه منطقه آزاد ماکو نقش بسزایی در توسعه منطقه دارد گفت: این منطقه دروازه ای به سوی اروپا است و به این جهت از ظرفیت های آن باید به خوبی استفاده کرد.

در ادامه این جلسه رییس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۱۱۵ پروژه دستگاه های اجرایی استان با شاخص های مورد نظر بررسی شده است گفت: اقدام مهمی که در این جلسات انجام گرفته است، معرفی تکاب به عنوان پایلوت اقتصاد قاومتی استان بود.

ناصر حضرتی ادامه داد: همه اسناد خزانه جذب شده است و در این راستا جزو چهار استان برتر کشور بوده ایم.

در ادامه این جلسه مدیرعامل منطقه آزاد ماکو ضمن بازشماری پتانسیل های این منطقه گفت: احداث پایانه صادراتی، ذخیره سازی کلاهای استراتژیک مورد نیاز، بهره برداری اولیه از فرودگاه ماکو و بزرگراه ماکو_بازرگان در طی این مدت انجام شده است.

در ادامه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: به ازای هر دو روز یک جلسه برگزار کردیم و از نظر تعداد جلسات رتبه سوم کشوری را دارا هستیم.

جعفرصادق اسکندری با بیان اینکه ۸۸۰ فقره بخشودگی جرایم در سال جاری انجام شده است گفت: آذربایجان غربی از نظر تعداد تسهیلات پرداختی رتبه کشوری را دارا است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵