کد مطلب: 58739
 
نعمت‌زاده: اتهامات مجلس وارد نبود
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که اتهامات مجلس درباره‌ عضویت در هیات مدیره ۱۹ شرکت وارد نبود، گفت: نماینده سوال کننده با دولت مشکل دارد و هرچند وقت یکبار یک بهانه‌ای ایجاد می‌کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که اتهامات مجلس درباره‌ عضویت در هیات مدیره ۱۹ شرکت وارد نبود، گفت: نماینده سوال کننده با دولت مشکل دارد و هرچند وقت یکبار یک بهانه‌ای ایجاد می‌کند.

محمدرضا نعمت‌زاده امروز - سه‌شنبه - در حاشیه همایش توسعه همکاری‌های ایران و فنلاند در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره‌ "سوال روز گذشته حمید رسایی - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مبنی بر عضویت وزیر صنعت، معدن و تجارت در هیات مدیره ۱۹ شرکت همزمان با سمت وزارت" اظهار کرد: موضوعات مطرح شده قطعا وارد نبود و همه اینها اتهام است و من اینها را در سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات اداری نیز نوشتم.

وی در پاسخ به این‌که چند درصد احتمال استیضاح وی از سوی مجلس وجود دارد؟ گفت: نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم؛ به هرحال مجلس مختار است اما ما نیز وظایف خودمان را انجام می‌دهیم.

نعمت‌زاده با اشاره به نماینده سوال‌کننده از وی افزود: این آقا با دولت مخالف است و هر روز هم یک بهانه‌ای دارد.

توضیحات جدید از قراردادهای خودرویی

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با بیان این‌که ایران در قرار‌داد‌های خودرویی که در حال انجام است صادرات ۳۰ درصد از خودروهای تولیدی را در دستور کار این قرار‌داد‌ها گذاشته است، گفت: یک ماه دیگر این قرار‌دادها امضاء خواهد شد و شرکت‌های طرف قرار‌داد نیز مشخص می‌شوند به هر حال تفاهمات انجام شده و شرکت‌های طرف قرار‌داد منتظر عملیاتی‌شدن برجام هستند.

وی ادامه داد: این قرار‌داد‌ها با خودروسازانی از کشورهای فرانسه، آلمان و سوئد نهایی شده و با کشورهای دیگری چون ژاپن و ایتالیا در مراحل اولیه قرار دارد.

برنامه‌های نعمت‌زاده برای افزایش تجارت با فنلاندی‌ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در همایش توسعه همکاری‌های ایران و فنلاند گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای توسعه در ایران و فنلاند، می‌توانیم در آینده حجم تجارت خارجی دو کشور را در قالب سیاست‌هایی که به سایر کشورها نیز اعلام کرده‌ایم افزایش دهیم؛ البته تاکیدمان بر تجارت دراز‌مدت و استراتژیک است.

نعمت‌زاده با بیان این‌که در دو سال گذشته مذاکرات سختی را با کشورهای ۱+۵ داشتیم، اظهار کرد: خوشبختانه این کشورها متوجه شدند که اظهارات ما ابتدا بر مبنای حصول بین‌المللی بوده و استفاده غیرصلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نداشته‌ایم.

وی با اشاره به ایجاد فضای جدید به توافق‌ رسیدن مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ ادامه داد: در ماه‌های اخیر شاهد هیات‌های زیادی از کشورهای مختلف دنیا به ایران بودیم و امیدواریم سفر هیات فنلاندی به ایران نیز برای توسعه مناسبات موفقیت‌آمیز باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به ظرفیت‌های بالای توسعه در دو کشور اشاره کرد و گفت: برهمین اساس می‌توانیم در آینده حجم تجارت خارجی دو کشور را در قالب سیاست‌هایی که به سایر کشورها نیز اعلام کرده‌ایم افزایش دهیم.

نعمت‌زاده با تاکید بر این‌که ما به دنبال مناسبات دراز‌مدت و استراتژیک هستیم، اظهار کرد: گرچه تجارت موردی هم می‌تواند مفید و خوب باشد اما نمی‌تواند پایه اصلی ارتباطات استراتژیک قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵