کد مطلب: 20569
 
عکس:تصویر صدام برخودروهای ارتش آزاد در سوریه
 
یکی از گروه های مسلح در سوریه، عکس صدام را به همراه عنوان "فرمانده صدام حسین، رهبر اعراب" بر روی خودروهای خود چسباند و به گشت زنی در مناطق ریف حمص پرداخت.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۲۵
به گزارش انتخاب ،"گردان های الفاروق" یکی از بزرگ ترین گروه مسلح وابسته به سلیم ادریس فرمانده ستاد ارتش آزاد است.

"گردان های الفاروق" گروهی بود که توسط سازمان اطلاعات عربستان و به دست "برنارد هنری لوی" ایجاد شد و حمایت مالی از این گروه همچنان توسط سازمان اطلاعات عربستان صورت می گیرد.

این افراد که عکس صدام را بر خودروهای خود چسپانده اند و او را رهبر اعراب می دانند، خودشان آمریکا را فراخوانده تا به کشورشان تجاوز کند، این در حالی است که آمریکا، "رهبر آنان" را سرکوب و سرانجام اعدام کرد. به این ترتیب، گفتار "یاسین الحافظ" اندیشمند سوری اهل شهر دیرالزور، درست به نظر می رسد که گفته بود: "اسلام سیاسی سنی، خارج از چارچوب اسلام دست نشانده امپریالیسم و اسرائیل نمی تواند موجودیت پیدا کند."

یکی از ناظران مسایل سیاسی و امنیتی، این اقدام عناصر مسلح گردان های الفاروق را این گونه تفسیر می کند: عناصر مسلح از تابستان ۲۰۱۱، جنگی "سنی برضد نظام علوی" را آغاز کردند و از آن جا که آن ها رهبران شناخته شده ای ندارند و اکثر فرماندهانشان را تروریست ها و راهزنان و دزدها و جنایتکاران و قاچاقچی های مواد مخدر تشکیل می دهند، به همین سبب، رهبر و نمادی غیر از صدام برای متمایز شدن از دیگران نیافتند. آنها به این می بالند که صدام هشت سال برضد ایران جنگید، بنابراین برایشان اهمیت ندارد که صدام برای حمله به ایران از آمریکا و سازمان های اطلاعاتی این کشور دستور می گرفت و این مساله را نشریه "فارن پالیسی" به تازگی با استناد به اسناد انتشار یافته سیا، ثابت کرد. آنها فقط در جستجوی یک سنی هستند که علیه شیعیان جنگیده باشد و این رویکرد، با برنامه سیاسی آن ها در سوریه انطباق کامل دارد و دغدغه های طائفه ای و مذهبی و وهابی مسلک آنها را خرسند می سازد.

گفتنی است گردان های فاروق که به صورت پراکنده در سوریه فعالیت می کنند، فرمانده واحدی ندارند و در هر منطقه فرماندهی آنها به شکل مستقیم از اتاق عملیات ترکیه دستور می گیرد، این گردان ها در نبردهای القصیر و حمص خسارت های سنگینی را متحمل شدند و برخی از شاخه های آن نیز به جبهه النصره پیوستند.


Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵