داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 89979
 
افزایش صادرات تابلو برق های ایران
 
مدیر کل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی از افزایش صادرات تابلو برق های ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال های اخیر خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
مدیر کل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی از افزایش صادرات تابلو برق های ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال های اخیر خبر داد.


به گزارش ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، «مسعود کمالی» روز دوشنبه افزود: شرکت‌های ایرانی توانسته‌اند حدود 30 میلیون دلار قرارداد کشور عراق را در اختیار بگیرند و با توجه به شرایط حاصل از نوسانات اقتصاد جهانی، در سطوح مختلف و دسته بندی‌های متفاوت در ایران تابلو برق تولید کنند.
کمالی با یادآوری اینکه ایران توان افزایش ظرفیت تولید تابلو برق را به سه برابر میزان فعلی دارد، گفت: اکنون 150 کارخانه تولید تابلو در کشور فعال است که از این تعداد 50 کارخانه در سطح کشورهای اروپایی اقدام به تولید تابلو برق تحت لیسانس شرکت‌های معتبر می‌کنند.
«سمیه ایزدخواه» رئیس میز برق و الکترونیک دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی نیز در این باره اظهار داشت: ظرفیت ایران برای ساخت تابلو برق براساس استاندارد صنعت 250 هزار سلول است.
وی افزود: حدود 40 درصد واحدهای تولیدی تابلوی برق در استان های تهران و البرز قرار دارد و استان‌های آذربایجان، خراسان، اهواز، کرمان، یزد و مازندران نیز در تولید این صنعت فعال هستند.
ایزدخواه گفت: با توجه به سابقه طولانی صادرات تابلو برق از دهه 70 خورشیدی، می‌توان فعالیت گسترده شرکت‌های ایرانی برای صادرات این محصول اشاره کرد که تا به امروز موفق به عقد قرارداد 30 میلیون دلاری با کشور عراق شده‌اند.
بر اساس این گزارش، بجز کشور عراق، بلغارستان، ترکمنستان، اتیوپی و ترکیه از مهمترین بازارهای هدف صادرات تابلو برق ایران به شمار می روند که اگر زمینه های حضور در بازارهای صادراتی فراهم شود، می توان صادرات این محصول به مقصد کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، عمان و قطر را نیز در دستور کار قرار داد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵