کد مطلب: 109095
 
لزوم نهادینه شدن تفکر پژوهشی در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی
 
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: باید فرهنگ و رویکرد پژوهش محوری در توسعه صنعت پتروشیمی ایران مورد توجه ویژه قرار گیرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
به گزارش خبرنگار نکونیوز به نقل از نیپنا، بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مجمع عمومی سالانه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با تاکید بر لزوم حمایت از این شرکت اظهار کرد: ظرفیت های علمی و تخصصی بسیار خوبی در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی وجود دارد و باید نقش و جایگاه این شرکت بیش از گذشته تبیین شود.
وی با اشاره به هدفگذاری برای آینده این شرکت تاکید کرد: شرکت پژوهش و فناوری همزمان با یک برنامه ریزی کلان و بلند مدت باید همواره پویا و کارآمد و رو به جلو باشد و نگاه بنگاه داری به آن بایستی تغییرنماید و صرفا ظرفیت های فراوان علمی و پژوهشی آن در خدمت توسعه صنعت پتروشیمی کشورمان قرارگیرد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: ضرورت دارد به سمت تجاری سازی دانش فنی حرکت نماییم و شرکت پژوهش و فناوری افزون بر دستیابی به چندین دانش فنی و تجاری چند کاتالیست ، به منظور توسعه دانش فنی تبدیل متانول به پروپیلن ( PVM ) اقدام های قابل توجهی انجام داده که این روند باید تداوم یابد و صنعت با توانایی های شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بیشتر آشنا شود.
محمدی خطاب به مدیران و کارکنان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: هدف گرا باشید و در راستای اهداف مورد نظر با تکیه بر دانش و تخصص خود فعالیت کنید.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی برنامه توسعه تا سال ۱۴۰۰ را در بخش های مختلفی نهایی کرده است و شرکت پژوهش و فناوری نیز می بایست با توجه به ظرفیت های موجود، نقش خودرا در این برنامه مشخص اعلام نماید.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: شرکت پژوهش و فناوری دارای اهدف و وظایفی خاص است و جنس فعالیت های پژوهشی آن سبب شده است که از نظر کمی و کیفی همواره در حال رشد و پیشرفت باشد.
وی با اشاره به این که فعالیت های این شرکت پیشرو باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شود گفت: در حوزه دانش فنی ، فناوری های نوین و نیزکاتالیست دستاوردهای ارزشمندی حاصل شده و جایگاه شرکت پژوهش و فناوری شفاف و مشخص است.
مجمع عمومی سالانه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به ریاست بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و با حضور هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، هیئت مدیره شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و سایر اعضا برگزار شد.
این گزارش می افزاید: در این مجمع در اجرای ماده ۱۰۱ قانون تجارت و ماده ۸ اساسنامه سازمان ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای رسیدگی به ترازنامه، صورت حساب سود و زیان و عملکرد سال تشکیل و گزارش عملکرد توسط حسابرس مستقل و بازرس قانونی قرائت شد.
در این جلسه مدیر عامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، عملکرد هیات مدیره و سازمان را در سال ۱۳۹۷ و نیز برنامه های آتی این شرکت را به سمع ونظر اعضای مجمع رسانید.
در پایان این جلسه تصمیمات و تکالیف مجمع به تصویب اعضا رسید.
شایان ذکر است مجمع عمومی سالانه برای رسیدگی به صورت های مالی و گزارش عملکرد و استماع گزارش بازرس قانونی تشکیل می گردد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵