داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105611
 
دستگیری 35 اخلالگر اصلی اقتصادی
 
فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: در روزهای اخیر 35 اخلالگر اصلی اقتصادی بازداشت و درهمین مورد هفت پرونده مهم مرتبط با سکه و ارز تشکیل شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷
فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: در روزهای اخیر 35 اخلالگر اصلی اقتصادی بازداشت و درهمین مورد هفت پرونده مهم مرتبط با سکه و ارز تشکیل شده است.

سردار حسین رحیمی که روز سه شنبه در حاشیه مراسم بازدید از اجرای طرح رعد 13 (دستگیری سارقان و مالخران) در جمع خبرنگاران صحبت می کرد در پاسخ به خبرنگار ایرنا افزود: پنج نفر از بازداشت شدگان حوزه اقتصادی به زندان معرفی شده اند.
رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: عده ای از دلالان مستقر در بازار ارز و سکه نیز طی روزهای اخیر دستگیر شده اند.
وی گفت: از آنجا که این دلالان از عوامل التهاب بازار به شمار می روند و با قیمت دهی کاذب سبب تشدید التهاب می شوند آخرین اخطارها به آنها داده شده تا دست از مانورهای متقلبانه خود در بازار بردارند.
رحیمی با بیان اینکه پلیس نظارت و رصد کامل بر اوضاع دارد اظهارداشت: مسئولان قوای سه گانه و نیروهای انتظامی عزم جدی برای برخورد با اخلالگران بازار ارز و سکه دارند.
به گزارش ایرنا، سوم مردادماه جاری «عبدالناصر همتی» به عنوان رئیس کل بانک مرکزی معرفی و جایگزین ولی الله سیف شد.
همتی در مراسم معارفه خود با بیان اینکه سیاست های ارزی را صادقانه به مردم اعلام می کنیم، اظهارداشت: مبارزه با فساد و رانت خواری باید سرلوحه فعالیت نظام بانکی باشد.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار ارز محصول ناترازی بانک مرکزی و سردرگمی در سیاست های ارزی است ادامه داد: فقدان کنترل جریان نقدینگی، خلق نقدینگی در شبکه بانکی، نبود جایگزین مناسب برای ارز و سکه و طلا و ایجاد جو بدبینی در ذهن مردم نسبت به آینده از برنامه های دشمنان است.
همتی افزود: برنامه هایی را در این زمینه به رئیس جمهوری ارایه کرده ام.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵