داخلی باشما خبر
 
کد مطلب: 103217
 
وزش باد نسبتا شدید در برخی استانهای کشور
 
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: در برخی از ساعات بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در استانهای تهران، البرز، قزوین و مرکزی و شرق اصفهان شاهد باد نسبتا شدیدی خواهیم بود که گاهی با گرد و خاک همراه است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: در برخی از ساعات بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در استانهای تهران، البرز، قزوین و مرکزی و شرق اصفهان شاهد باد نسبتا شدیدی خواهیم بود که گاهی با گرد و خاک همراه است.
مسعود حقیقت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: برای تهران امروز، 17 خرداد ماه، پدیده خاصی به جز وزش بادی که منجر به گرد و خاک می شود، پیش بینی نخواهد شد.
وی ادامه داد: بیشینه دمای امروز پایتخت مانند دیروز به 37 درجه سانتیگراد می رسد و صبح فردا هم پدیده جوی خاصی نداریم، فقط در ساعات بعدازظهر احتمال ناپایداری خفیف وجود دارد.
حقیقت درباره وضعیت جوی هوای پایتخت در روز قدس امسال نیز گفت: روز قدس در تهران پدیده خاص جوی نداریم و هوا همچنان گرم و تقریبا آفتابی است.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: بیشینه دما در فردا (جمعه) در تهران مقداری افت پیدا می کند اما شنبه (19 خرداد ماه) شاهد 3 تا 4 درجه افت دما خواهیم بود.

** کاهش 4 تا 6 درجه ای هوا در استانهای شمالی
وی گفت: از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده، با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما بین 4 تا 6 درجه ابتدا در استانهای ساحلی خزر رخ می دهد و به تدریج در شمال شرق کشور شاهد کاهش دما خواهیم بود.
حقیقت ادامه داد: از روز شنبه در استانهای واقع در دامنه های البزر هم شاهد کاهش دما خواهیم بود.
وی افزود: آخرین سامانه های هواشناسی نشان می دهد که امروز، رگبار باران و گاهی رعد و برق، وزش باد به ویژه در ساعات بعدازظهر در شمال خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شرق مازندران، غرب گلستان و ارتفاعات سمنان و کرمان را در پیش خواهیم داشت.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: فردا هم بارش علاوه بر نواحی فوق، در ارتفاعات شرقی استان تهران مانند فیروزکوه، دماوند و آبعلی هم پیش بینی می شود.
وی افزود: این موج شنبه هفته آینده تقویت می شود و رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان های شمال غرب، شمال شرق، دامنه های شمالی و جنوبی البزر و بخش هایی از زاگرس مرکزی و همچنین بخش هایی از مرکز کشور و ارتفاعات کرمان رخ می دهد.
حقیقت افزود: همچنان در دو سه روز آینده، وزش باد در استان های نیمه شرقی کشور، دامنه های البزر و برخی نقاط استان خوزستان، ایلام و بوشهر پیش بینی می شود که می تواند در این مناطق با گرد و خاک همراه باشد و کیفیت هوا را تحت تاثیر قرار دهد.
وی به کشاورزان نیمه جنوبی کشور توصیه کرد که امروز و دو روز آینده، بین ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر از محلول پاشی یا سم پاشی در مزارع و باغ ها خودداری کنند.
حقیقت همچنین به کشاورزان به ویژه استخرداران پرورش ماهی در استان های گیلان، مازندران و گلستان هشدار داد که مراقب ورود آب گل آلود به استخرهای پرورش ماهی باشند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵