کد مطلب: 109419
 
پلی‌کلینیک فناوری در نفت فلات قاره راه‌اندازی می‌شود
 
سرپرست پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره گفت: به‌زودی با همکاری مدیریت‌های مختلف ستادی و مناطق عملیاتی، پلی‌کلینیک فناوری در واحد پژوهش و فناوری این شرکت راه‌اندازی می‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰
به گزارش نکونیوز به نقل از شانا ، ابوالفضل فراهانی با بیان اینکه این شرکت یکی از پیشگامان حمایت از ساخت داخل و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌هاست، گفت: این پلی‌کلینیک با جذب سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذار و شتاب‌دهنده‌ها و استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان، اقدام به ساخت داخل تجهیزات مورد نیاز و رفع مشکلات عملیاتی خواهد کرد.
وی با اشاره به برگزاری گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت، گفت: خوشبختانه تفکر ایجاد شده در سطوح مختلف مدیریتی کشور و رویکرد استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و متخصصان و پژوهشگران داخلی برای رفع مشکلات صنعتی، فضای خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کرده که رویدادهای اخیر در حوزه پژوهش و فناوری بیانگر این موضوع است.
فراهانی با بیان اینکه یکی از وظایف حوزه پژوهش و فناوری، بهره‌گیری حداکثری از ایده‌ها، خلاقیت‌های نوآورانه در تامین نیازها و برطرف کردن چالش‌های صنعت نفت است، گفت: گردهمایی اخیر که با حضور شرکت‌های تابع وزارت نفت و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها برگزار شد بر ارائه نیازهای فناورانه توسط شرکت‌های تابع وزارت نفت و ارائه ایده‌ها، توانمندی‌ها و سوابق شرکت‌های دانش‌بنیان تمرکز داشت.
وی ادامه داد: واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره ایران از مدت‌ها پیش اقدام به احصای نیازهای خود از طریق مناطق شش‌گانه عملیاتی و همه مدیریت‌های ستادی کرده و نیازهای فناورانه متعددی جمع‌آوری شده است که بخشی از آن در این رویداد ارائه شد و بقیه آن در سایت شرکت نفت فلات قاره برای اطلاع شرکت‌ها بارگذاری شده است.
فراهانی یکی از دستاوردهای عمده این رویداد را آشنایی شرکت‌های کوچک با فضای صنعت نفت و نیازهای آن و ارائه نیازهای شرکت‌های نفتی به متخصصان حوزه‌های مختلف دانست و گفت: به طور مثال جلسات رودررو که معروف به نشست‌های B۲B است تاثیر زیادی بر ارتباط صنعت نفت با این شرکت‌های کوچک داشته و این ایجاد ارتباط بی‌شک منشأ خیر و آثار زیادی برای طرفین خواهد بود.
سرپرست پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره گفت: بیش از ۳۰ نشست B۲B با حضور همکاران پژوهش و توسعه، مدیریت امور تولید، مدیریت امور فنی و مدیریت تدارکات و امور کالا با شرکت‌ها برگزار و ایده‌های مختلفی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان مطرح شد که امیدواریم با در میان گذاشتن نیازهای فناورانه شرکت نفت فلات قاره ایران با این شرکت‌ها، هم مشکلات عملیاتی شرکت برطرف و هم بخشی از نیازهای اقتصادی و مالی شرکت‌های کوچک تامین شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵