کد مطلب: 42772
 
روسیه همچنان حامی سوریه می ماند
 
سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که این کشور قیمت نفت را با مواضعش در خصوص سوریه معامله نمی‌کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۵
سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که این کشور قیمت نفت را با مواضعش در خصوص سوریه معامله نمی‌کند.
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، «آلکساندر لوکاشویچ» پنجشنبه (١٦ بهمن ماه ٩٣) در واکنش به ادعاهای مطرح شده از سوی روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گفت: روسیه موضوع قیمت نفت را با مواضعش نسبت به سوریه معامله نمی‌کند.

لوکاشویچ با تاکید بر آن که مسئله نفت، موضوعی جدا از دیگر مسائل است، گفت که روسیه هیچگاه معامله‌ای در این خصوص انجام نداده است و اکنون نیز قصد چنین اقدامی را ندارد.
پیش از این، روزنامه نیویورک تایمز ادعا کرده بود که عربستان سعودی می‌کوشد با بهره‌گیری از تسلط خود بر بازارهای جهانی نفت، مسکو را مجبور به توقف حمایتهایش از سوریه کند.

نیویورک تایمز در مقاله خود نوشته بود: مشخص نیست که مقامهای سعودی در جریان گفتگو با روسها تا چه حد صریح، موضوع نفت را به سوریه مرتبط کرده‌اند اما براساس آنچه که منتشر شده است، مقامهای عربستان گفته‌اند که آنها اهرمهایی در خصوص روسیه در اختیار دارند و قادرند که با کاهش عرضه نفت، قیمتها را هم افزایش دهند.
در همین حال، سفیر روسیه در عربستان سعودی هم در گفتگو با ایتارتاس، احتمال تبانی میان آمریکا و عربستان در خصوص نفت برای تحت فشار قرار دادن روسیه را گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای خواند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵