داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103226
 
ترکیه آماده مقابله با آمریکا
 
وزیر امور خارجه ترکیه گفت: آنکارا آماده مقابله به مثل با واشنگتن در برابر سیاست تعرفه‌ای ترامپ با اعمال محدودیت بر روی کالاهای وارداتی آمریکایی است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۸
وزیر امور خارجه ترکیه گفت: آنکارا آماده مقابله به مثل با واشنگتن در برابر سیاست تعرفه‌ای ترامپ با اعمال محدودیت بر روی کالاهای وارداتی آمریکایی است.

به گزارش ایلنا و به نقل از اسپوتنیک، «مِولوت کاوسوگلو» وزیر خارجه ترکیه گفت: آنکارا آماده مقابله به مثل در مقابل تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم آمریکا با اعمال محدودیت بر روی واردات کالاهای آمریکایی است.

وی در مصاحبه‌ای با شبکه ان تی وی گفت: روابط تجاری خود با آمریکا را مورد بررسی قرار داده‌ایم. تعرفه های وضع شده از سوی ایالات متحده در حال نگران کردن صنعت ما است و اگر بخواهیم اقدامات مقابله به مثل علیه آمریکا وضع کنیم، ایالات متحده بیشتر از ما ضرر خواهد کرد؛ زیرا واردات ما از آمریکا بیشتر از صادرات ما است.

در همین حال «کاوسوگلو» و «مایک پامپئو» همتای آمریکایی او در روز دوشنبه در مورد فشار بر روی روابط آمریکا و ترکیه از قبیل وضع تعرفه بر روی فولاد و آلومینیوم که توسط دونالد ترامپ اعمال شده به بحث و گفتگو نشستند.

بر همین اساس، آمریکا ۲۵ درصد تعرفه بر روی فولاد وارداتی و ۱۰ درصد تعرفه بر روی آلومینیوم وارداتی وضع کرده که منجر به خشم همپیمانان واشنگتن از قبیل اتحادیه اروپا، کانادا، مکزیک و چین شده است.

بر پایه این گزارش، جنگ تجاری آمریکا با جهان به عنوان یکی از موضوعات داغ دنیای امروز مطرح است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵