کد مطلب: 95242
 
ایران چقدر به توافق نفتی پایبندی بوده است؟
آخرین وضعیت تولید نفت ایران و اوپک+ جدول
 
گزارش موسسه آرگوس نشان می‌دهد که تولید نفت کشورهای عضو اوپک در ماه گذشته میلادی در مجموع ۳۲.۵۹ میلیون بشکه در روز بود. میزان رعایت توافق نفتی توسط اعضای اوپک نیز از مرز ۱۰۰ درصد گذشت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲
گزارش موسسه آرگوس نشان می‌دهد که تولید نفت کشورهای عضو اوپک در ماه گذشته میلادی در مجموع ۳۲.۵۹ میلیون بشکه در روز بود. میزان رعایت توافق نفتی توسط اعضای اوپک نیز از مرز ۱۰۰ درصد گذشت.
به گزارش نکونیوز، گزارش موسسه آرگوس که یکی از شش منبع ثانویه اوپک برای اعلام میزان تولید نفت کشورهای عضو این سازمان است، نشان می‌دهد که پایبندی اوپکی‌ها به طرح کاهش تولید نفت در ماه اکتبر بهبود قابل توجهی داشته است.
تولید نفت اوپک که در ماه سپتامبر ۳۲.۸۲ میلیون بشکه در روز بوده در ماه اکتبر به ۳۲.۵۹ میلیون بشکه در روز رسیده است. میزان پایبندی اعضای اوپک به توافق نفتی در ماه اکتبر ۱۰۳ درصد بوده و اوپکی‌ها نسبت به ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ (به عنوان ماه مرجع در توافق نفتی) تولید نفت خود را ۱.۲۱ میلیون بشکه در روز کاهش داده‌اند.
تولید نفت ایران در ماه اکتبر ۲۰ هزار بشکه در روز نسبت به ماه سپتامبر کاهش یافته و به ۳ میلیون ۸۱۰ هزار بشکه در روز رسیده است. پایبندی ایران به توافق نفتی ۹۳ درصد بوده است. چند ماهی است که تولید نفت ایران در سطوح نزدیک به ۳.۸ میلیون بشکه در روز تثبیت شده است.
ونزوئلا به دلیل بحران سیاسی و اقتصادی بیشترین میزان کاهش تولید نفت را تجربه کرده و به این دلیل میزان پایبندی این کشور به توافق نفتی بسیار بالاتر از سایر اعضای اوپک بوده است. گزارش آرگوس نشان می‌دهد که پایبندی ونزوئلا به توافق نفتی ۲۱۸ درصد بوده است.
جدول زیر وضعیت تولید نفت اعضای اوپک در ماه سپتامبر و اکتبر و میزان پایبندی آن‌ها به طرح کاهش تولید نفت را نشان می‌دهد.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵