کد مطلب: 100265
 
بهره‌مندی ۹۸ درصدی شهرها از نعمت گاز تا پایان ۹۷
 
معاون امور برنامه‌ریزی و پشتیبانی گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: از مجموع ۵۳ هزار روستای کشور، ۴۵ هزار روستا قابلیت گازرسانی دارند که حدود ۲۴ هزار روستا، معادل ۷۸ درصد از نعمت گاز بهره‌مند هستند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷
معاون امور برنامه‌ریزی و پشتیبانی گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: از مجموع ۵۳ هزار روستای کشور، ۴۵ هزار روستا قابلیت گازرسانی دارند که حدود ۲۴ هزار روستا، معادل ۷۸ درصد از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز، غلامرضا مشایخی گفت: امسال گازرسانی به ۵ هزار روستا از روستاهای فاقد گاز کشور در دستور کار شرکت ملی گاز قرار دارد.

وی با بیان این‌که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بیش از ۷۸ درصد روستاهای کشور زیر پوشش شبکه گاز قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با گازرسانی به ۵ هزار روستای دیگر، در مجموع معادل ۸۳ درصد روستاهای کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.

معاون امور برنامه‌ریزی گازرسانی شرکت ملی گاز با اشاره به وجود یک هزار و ۲۵۷ شهر در سطح کشور اظهار کرد: تاکنون، یک هزار و ۱۲۰ شهر معادل ۹۶ درصد شهرهای کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

مشایخی ادامه داد: گازرسانی به ۴۲ شهر در سال جاری در دستور کار شرکت ملی گاز ایران قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود با اجرای عملیات گازرسانی، ۹۸ درصد شهرهای کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.

به گفته مشایخی، سال گذشته بیش از ۶۷,۵ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی به نیروگاه‌های تولید برق کشور ارسال شد که نقش بسیار مهمی در حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی شهرهای کشور داشت.

مشایخی ادامه داد: با توجه به زیرساخت‌ها و خطوط گازی جدیدی که در حوزه گازرسانی در سطح کشور انجام شده، پارسال در هیچ یک از استان‌های کشور، حتی در سرشاخه‌ها، هیچ‌گونه افت فشار یا قطعی گاز به وجود نیامد و امیدواریم همین پیوستگی با خدمات مطلوب برای بهره‌مندی مشترکان شرکت گاز از خدمات مناسب در این زمینه وجود داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵