کد مطلب: 100661
 
همه اعضا موافق حمله به سوریه بودند
 
دبیر کل ناتو می‌گوید که همه اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موافق حمله موشکی اخیر به سوریه بودند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳


به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو درباره نشست اخیر اعضای ناتو در بروکسل برای بررسی حمله موشکی اخیر به سوریه گفت: «آمریکا، فرانسه و انگلیس به متحدان خود درباره حمله موشکی مشترک به سوریه اطلاع داده بودند.»

وی افزود: «سه کشور عنوان کردند که بخش مهمی از اطلاعاتی که در اختیار دارند تاکیدی بر این موضوع است که نظام سوریه مسئول استفاده از سلاح شیمیایی در حمله اخیر به غیرنظامیان در دوما بوده است.»

استولتنبرگ، تاکید کرد: «متحدین به روشنی عنوان کردند که اقدام نظامی آنها محدود به تاسیسات تولید و استفاده از سلاح شیمیایی نظام سوریه خواهد بود.»

وی افزود: «همه اعضای ناتو حمایت کامل خود را از اقدام نظامی علیه سوریه اعلام کردند. این حمله پیام روشنی را مبنی بر این موضوع که جامعه بین‌المللی استفاده از سلاح شیمیایی را برنمی‌تابد را ارسال کرد.»

بامداد شنبه گذشته، سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس اهدافی را در سوریه هدف حملات موشکی خود قرار دادند و بیش از ۱۰۰ موشک را شلیک کردند.

این کشور اعلام کردند که این حملات را در پاسخ به حمله شیمیایی ادعایی اخیر در دوما انجام داده‌اند که نظام سوریه را مسئول آن می‌دادند. دمشق بارها اتهامات وارده را رد کرد است.Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵