کد مطلب: 103262
 
از خوش خدمتی به صدام تا خیانت به برجام
 
گروهک تروریستی منافقین در شرایطی که دشمنی استکبار جهانی علیه ایران اسلامی بیش از گذشته نمایان شده است و آمریکا حامی همیشگی این گروهک، با خروج از برجام به دنبال تحریم و فشارهای بیشتر بر ملت ایران است می کوشد از این فضا به نفع خود استفاده کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
گروهک تروریستی منافقین در شرایطی که دشمنی استکبار جهانی علیه ایران اسلامی بیش از گذشته نمایان شده است و آمریکا حامی همیشگی این گروهک، با خروج از برجام به دنبال تحریم و فشارهای بیشتر بر ملت ایران است می کوشد از این فضا به نفع خود استفاده کند.
به گزارش ایرنا این گروهک که دستانش به خون بیش از 17 هزار شهروند ایرانی آغشته است با اقدامات تبلیغی همچون مظلوم نمایی، شانتاژ و بهره برداری از شبکه های اجتماعی به دنبال ایجاد فضای روانی علیه جمهوری اسلامی است.
غرب بخصوص آمریکا اگرچه ماهیت تروریستی این گروه را درک می کند اما همواره کوشش کرده است از این گروه به عنوان ابزاری علیه ایران استفاده کند غرب در واقع برای رسیدن به اهداف ضد ایرانی، گروهی را طعمه دستیابی به منافع خود کرده است که دستشان به خون هزاران ایرانی آلوده است.

** جنگ تحمیلی
در دوره جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، این گروهک با رویای تفکر نابودی کل یا قسمتی از جمهوری اسلامی، به دامن صدام پناه بردند و سعی کردند همکاری های مختلف اطلاعاتی و نظامی با آن داشته باشند و در نهایت در عملیات مرصاد به بدترین حالت، شکست را پذیرا شدند.
کارنامه این گروهک در ارتباط با جنگ تحمیلی با این موضوع بسته نشد بلکه این گروهک در انفال 180 هزار تن از شهروندان کرد عراقی توسط صدام دیکتاتور معدوم عراق نیز دست داشت و در واقع صدام با کمک این گروهک چنین جنایتی را رقم زد.
پس از جنگ نیز دست از تلاش مذبوحانه برنداشتند و با دادن اطلاعات از سایت های هسته ای ایران خواستند ملت و دولت ایران را با روشی دیگر در منگنه قرار دهند اما این موضوع نیز نتوانست خللی در اهداف جمهوری اسلامی ایران ایجاد کند.

** فعالیت های هسته ای و برجام
منافقین جدا از جنگ و خیانت علیه ملت ایران، با شیطنت و فروش اطلاعات دروغین خود به غرب در زمینه هسته ای نیز دشمنی خود را با ملت ایران ادامه دادند اما توافق سال 2015 ایران در مورد برجام با قدرت های بزرگ، همه نقشه های آن را در این زمینه نقش بر آب کرد.
به رغم همه اطلاعات غلطی که این گروه در مورد فعالیت های هسته ای ایران در اختیار آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار داد آژانس بین المللی انرژی اتمی در یازدهمین و تازه ترین گزارش خود اعلام کرد ایران پیمان هسته ای را بر خلاف نقض آن از سوی واشنگتن، به طور دقیق مراعات کرده است.
منافقین که به هر قیمتی به دنبال شکست برنامه های هسته ای ایران بودند از هیچ کاری در این زمینه فروگذار نکردند آنها حتی متخصصان و کارشناسان ایرانی را ترور کردند تا خدمتی دیگر به اربابانشان بکنند.
نقش منافقین در تلاش برای براندازی برجام نیز قابل تامل است آنها با اطلاعات دروغینی که در اختیار آمریکا و رژیم صهیونیستی گذاشته اند سعی کردند تا یک بار دیگر جامعه بین المللی را علیه ایران تحریک کنند اما در این میان کشورهای چین و روسیه و حتی کشورهای اروپایی و قدرت هایی نظیر هند اعلام کردند که از برجام حراست خواهند کرد.

* حمایت عربستان از گروهک منافقین
مرور عملکرد گروهک منافقین در نزدیک به 4 دهه گذشته نشان می دهد این گروه برای جلوگیری از زوال خود به آلت دست دیکتاتورهای منطقه برای دشمنی با ملت ایران تبدیل شده اند.
در حال حاضر برخی از معدود کشورهای منطقه و آمریکا کوشش دارند از تفاله های این گروه به هر شکل ممکن استفاده کنند در کنار آمریکا، نباید نقش عربستان را در پر و بال دادن به این گروهک نادیده گرفت، حمایت های مالی و معنوی عربستان از این گروه و اعزام سران این گروهک به نشست های آنها از جمله شیطنت های سعودی ها است اما نهایتا روزی این آتش افروخته از سوی آنها دامن خودشان را فرا خواهد گرفت.
سعودی ها که بارها به علت عدم شناخت دقیق از مسائل منطقه ای و همسایه خود ایران، سیاست های اشتباه و غیر اصولی در مسائل گوناگون پیش گرفته اند، در مورد منافقین نیز مسیری انتخاب کرده اند که با اصول و حقوق بین المللی و اصل همجواری و همسایگی همخوانی ندارد.
هر چند همکاری و ارتباط گروهک منافقین از گذشته با سعودی ها وجود داشته، اما این همکاری در یکی دو سال گذشته نمایان تر شده است سخنرانی کسی مانند ترکی الفیصل در همایش سالانه آنها، این جریان را آشکارتر کرد لذا تمجید از سرکردگان گروهک تروریستی و حضور درجمع آنها، بیانگر ارتباط نزدیک این گروهک با مقامات ریاض است.
حتی 'مریم رجوی' سرکرده منافقین، در دیدار با سفیر عربستان سعودی در پاریس از آمادگی این گروه تروریستی برای کمک به عربستان و همکاری با آن خبر داده بود رجوی در این دیدار تاکید کرده بود که عربستان هرگاه از منافقین درخواست کمک کند، آنها بدون ذره‌ای تردید آماده اجرای درخواست‌های ریاض هستند.
به هر روی عربستانی ها تصور می کنند منافقین با سابقه ترورهای متعدد و کشتار مردم ایران می توانند قابل سرمایه گذاری باشند گروهک منافقین نیز که حضور و زندگی آنها در پاریس و کشورهای اروپایی با لابی و حمایت سعودی ها انجام می گیرد، خود را در اختیار سعودی ها قرار داده اند و سعی می کنند با افراد تندرویی که به تازگی در عربستان قدرت بیشتری نیز پیدا کرده اند همکاری کنند.
تلاش های این گروهک علیه ملت ایران، منسوخ و شکسته خورده می نماید، چه اینکه این تفکر قادر نبوده به بازبینی و بازتولید خود بپردازد و هر گروهی وقتی محکوم به زوال می شود که تفکر و اندیشه در آن به بن بست رسیده باشد موضوعی که به واقع در این گروه مشاهده می شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵