داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 104063
 
کند شدن رشد اقتصادی اروپا
 
صندوق بین‌المللی پول در گزارشی هشدار داد با افزایش ریسک‌های داخلی و جهانی، منطقه یورو با خطر کندتر شدن رشد اقتصادی روبروست.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی هشدار داد با افزایش ریسک‌های داخلی و جهانی، منطقه یورو با خطر کندتر شدن رشد اقتصادی روبروست.

به گزارش ایسنا، این ریسک‌ها شامل تنش‌های تجاری و پیچیده تر شدن اوضاع سیاسی عنوان شده است. صندوق بین المللی پول با بیان این که حمایت کشورها از رشد اقتصادی بیش از هر زمان دیگری ضروری است خواهان بازسازی بازارهای مالی و اصلاح زیرساخت‌ها برای حمایت از رشد این منطقه شده است.

به گفته صندوق بین الملل هر چند که نرخ رشد منطقه یورو در سال ۲۰۱۸ تا حدودی منطبق با پتانسیل این منطقه است و نرخ بیکاری کاهش یافته است، اما رشد دستمزدها کماکان در سطح پایینی باقی مانده است. تنش‌های تجاری با آمریکا که به دنبال وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم آغاز شد یکی از بزرگ ترین ریسک های بر سر رشد منطقه یورو محسوب می شود. هم چنین زمان در مذاکرات بریگزیت به سرعت در حال سپری شدن است و به دلیل کم بودن پیشرفت های حاصل شده بیم یک خروج بد که باعث اخلال در روند سرمایه‌گذاری و اطمینان تجاری شود می رود.

صندوق با استقبال از تصمیم بانک مرکزی اروپا برای پایین نگه داشتن نرخ بهره خواهان عادی سازی تدریجی و پیوسته شرایط برای پرهیز از وقوع نوسان در بازارهای مالی منطقه یورو شده است.

به گفته صندوق بین‌المللی پول، تشکیل اتحادیه بانکی اروپا می‌تواند دستاوردی بزرگ باشد که بهتر از مکانیزم‌های کنونی عمل کند چرا که بسیاری از بانک‌های اروپایی در سال‌های اخیر موفق شده‌اند میزان و کیفیت دارایی‌های خود را بهبود دهند. با این حال باید پیشرفت‌های بیشتری در کاهش ریسک بخش بانکداری صورت گیرد که یکی از آن ها سودآوری پایین بانک ها با وجود شرایط مطلوب اقتصادی کنونی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵