داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 53266
 
عملکرد دولت در مهار تورم
 
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد دولت در حوزه مهار تورم و ایجاد فضایی آرام در حوزه اقتصاد مثبت بوده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۹
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد دولت در حوزه مهار تورم و ایجاد فضایی آرام در حوزه اقتصاد مثبت بوده است.
رضا رحمانی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی در مشهد افزود: کنترل تورم تا این میزان مناسب است اما اگر از این میزان کمتر شود باید احساس خطر کرد.
وی اظهار کرد: کاهش تورم به این شکل منجر به رکود در بازار می شود زیرا نمی توان شرایط را به صورت کلی برای فعالیت اقتصادی محدود نمود و گفت تورم نداریم.
وی ادامه داد: اصل 44 به درستی در کشور اجرا نشده و به آن اهدافی که مد نظر ما بوده است نرسیده ایم.
رحمانی با بیان اینکه در شرایط فعلی برای سومین بار این قانون را اصلاح می کنیم خاطر نشان کرد: دست کم 50 درصد ظرفیت صنعتی کشور بلا استفاده باقی مانده است.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر شکل گیری نظارت و ستاد مشخص برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی افزود: مجلس از تولید ملی حمایت می کند .
رحمانی گفت: هنوز فرار مالیاتی وجود دارد و شورای گفت و گو در دولت نیز باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
رییس کمیسیون سرمایه گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: سرمایه گذاری در استان خراسان رضوی روند نزولی به خود گرفته و در این زمینه نیازمند حمایت ویژه از طرف دولت است.
باقری افزود: برای بهبود شرایط اقتصادی در استان و افزایش نرخ اشتغال پیشنهاد می شود دو طرح ملی بزرگ با حمایت دولت برای استان خراسان رضوی در نظر گرفته شود.
وی اظهار کرد: اگر این پروژه ها با رویکرد اقتصاد مقاومتی در اختیار استان قرار گیرد شاهد بهبود فضای کسب و کار در استان خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵