داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87656
 
توضیح مدیرعامل فرابورس
 
مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به تاخیر در عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس در فرابورس ایران، گفت: تحلیل‌های کارشناسانه باید مختص تمامی شرکت ها باشد نه فقط یک شرکت خاص.
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به تاخیر در عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس در فرابورس ایران، گفت: تحلیل‌های کارشناسانه باید مختص تمامی شرکت ها باشد نه فقط یک شرکت خاص.

به گزارش ایسنا، در اوایل اردیبهشت ماه سال جاری شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس که در گروه پیمانکاری صنعتی و زیر گروه سایر فعالیت‌های پیمانکاری قرار دارد و از تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ با نماد "وپسا" در بازار دوم فرابورس ایران درج نماد شده در صف عرضه‌های اولیه قرار داشت و قرار بود امروز ۱۰ درصد از سهام این شرکت عرضه اولیه شود، ولی با توجه به نیاز بازار به تحلیل بیشترِ این شرکت، عرضه اش به تعویق افتاد.

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه تمامی بحث‌های مطرح‌شده توسط تحلیلگران طی چند روز گذشته دنبال شده و از فضای به وجود آمده شدیدا استقبال می‌کنیم ابراز امیدواری کرد که این بحث‌ها فقط مختص این شرکت نباشد و برای تمامی عرضه‌های اولیه شاهد تحلیل‌های کارشناسانه باشیم.

امیر هامونی با اعلام این خبر و در تشریح دلایل این تعویق، گفت: با احترام به درخواست تحلیل گران و نیاز آن‌ها به زمان بیشتر برای بررسی‌های کارشناسانه در جلسه‌ای که امروز صبح و در تکمیل جلسه روز پنج‌شنبه برگزار کردیم تصمیم بر این شد تا عرضه به تعویق بیفتد.

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه تمامی بحث‌های مطرح‌شده توسط تحلیلگران طی چند روز گذشته دنبال شده و از فضای به وجود آمده شدیدا استقبال می‌کنیم ابراز امیدواری کرد این بحث‌ها فقط مختص این شرکت نباشد و برای تمامی عرضه‌های اولیه شاهد تحلیل‌های کارشناسانه باشیم.

به گفته هامونی با توجه به اینکه به موجب قانون تایید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت‌ها یا طرح‌های مرتبط با اوراق بهادار بر عهده سازمان و بورس‌ها نیست یادآور شد: این موارد در همه بورس‌ها توسط نهادهایی مثل مشاوران پذیرش، مشاوران سرمایه‌گذاری و تحلیل گران بررسی شده و به اطلاع اهالی بازار می‌رسد، ضمن آنکه مواجهه معامله گران با عرضه‌های اولیه تا پیش از این به این شکل نبود و به نظر می‌رسد شاهد بلوغ فضای تحلیل و مشاوره برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه هستیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵