داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 90624
 
کره‌ای‌ها: تیم ملی ایران را حذف کنید
 
یک سایت کره‌ای ابراز امیدواری کرد، فیفا تیم‌ ‌ملی ایران را به خاطر آنچه که دخالت دولت در امور فدراسیون و تیم ملی خوانده شده را تعلیق کند تا بر این اساس کره بتواند به عنوان تیم نخست به جام جهانی برود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
یک سایت کره‌ای ابراز امیدواری کرد، فیفا تیم‌ ‌ملی ایران را به خاطر آنچه که دخالت دولت در امور فدراسیون و تیم ملی خوانده شده را تعلیق کند تا بر این اساس کره بتواند به عنوان تیم نخست به جام جهانی برود.


به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از hankookilbo، بعد از این که با اعلام معاون وزارت ورزش و جوانان، احسان حاج صفی و مسعود شجاعی از حضور در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران محروم شدند، این موضوع بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های مختلف خبری داشته است.

یک سایت کره‌ای با اشاره به این موضوع، نوشت: "دولتی‌ها در فوتبال ایران دخالت کرده‌اند و این می‌تواند سرنوشت انتخابی جام جهانی را تغییر دهد. بعد از این که دو بازیکن ایرانی شاغل در لیگ یونان و در باشگاه پانیونیوس در بازی برابر مکابی تل آویو بازی کردند، سران ورزش ایران به شدت علیه این موضوع واکنش نشان دادند و در نهایت شاهد محرومیت این دو بازیکن از حضور در تیم‌ ‌ملی فوتبال بودیم.

این خبر خوبی برای فوتبال کره جنوبی است تا به راحتی بتواند نهمین صعود پیاپی به جام جهانی را تجربه کند. به‌ هر حال دو تیم ایران و کره باید چندی دیگر به مصاف هم بروند و غیبت حاج صفی و شجاعی که دو بازیکن سابق ایران محسوب می‌شوند خود به سود کره است.

اکنون سوال اصلی به رعایت اساسنامه فیفا بر می‌گردد که کاملا و صراحتا هر گونه دخالت سیاست و مذهب را در فوتبال ممنوع کرده و به همین خاطر بود که فیفا در ماه آوریل فوتبال کویت را به دلیل دخالت دولت در امور خود به حالت تعلیق در آورد و به همین خاطر کویت در انتخابی جام جهانی حاضر نبود و به همین خاطر کره جنوبی توانست بدون بازی برابر کویت سه بر صفر برنده شود. دیداری که در دور دوم انتخابی جام جهانی بود.

اکنون در موضوع ایران دخالت واضح سیاست در امور فدراسیون دیده می‌شود و انتظار می‌رود که جریمه‌ای به مراتب سنگین‌تر از آن چیزی که برای کویت در نظر گرفته شده است را فیفا برای ایران در نظر بگیرد.

انتظار می‌رود فیفا به زودی رای خود را درباره این موضوع و قبل از پایان انتخابی جام جهانی در قاره آسیا اعلام کند".
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵