داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84270
 
خرید تضمینی گندم در 20 روز گذشته
 
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران ازخرید تضمینی ۵۵۰ هزار تن گندم در ۲۰ روز گذشته خبر داد و گفت: تاکنون عملیات خرید در هشت استان کشور آغاز شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران ازخرید تضمینی ۵۵۰ هزار تن گندم در ۲۰ روز گذشته خبر داد و گفت: تاکنون عملیات خرید در هشت استان کشور آغاز شده است.

به گزارش ایلنا، علی قنبری افزود: عملیات خرید تضمینی گندم در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده و خوزستان با ۴۱۰ هزار تن و سپس کرمان با ۶۷ هزار تن در این زمینه پیشتازند.

به گفته وی، نرخ مصوب شرکت بازرگانی دولتی ایران برای گندم معمولی ۱۳ هزار ریال و دروم ۱۳ هزار و ۳۰۰ ریال است.

قنبری اعلام کرد برداشت و خرید گندم در استان های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد به سبب سرمای هوا و بارندگی مداوم تاخیر داشت و از دیروز عملیات خرید گندم در آنها آغاز شد.

** خرید ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن کلزا

معاون وزیر جهاد کشاورزی به خرید تضمینی دانه روغنی کلزا همزمان با خرید گندم اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن کلزا با نرخ ۲۷ هزار و ۸۳۰ریال از کشاورزان هفت استان خریداری شده است.

به گفته وی، استان های خوزستان، ایلام، کرمان، هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان و بوشهر وارد عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا شده اند.

بیشترین مقدار کلزای خریداری شده در استان های خوزستان با تحویل ۱۰هزار و ۷۶۳ تن و ایلام با خرید چهار هزار و ۷۰۰ تن بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵