کد مطلب: 84900
 
هزینه تحصیل نفرات برتر کنکور هویزه
 
وزیر نفت گفت: بر اساس مسئولیت اجتماعی این وزارتخانه، هزینه تحصیل نفرات برتر کنکور هویزه را تامین می کنیم.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
وزیر نفت گفت: بر اساس مسئولیت اجتماعی این وزارتخانه، هزینه تحصیل نفرات برتر کنکور هویزه را تامین می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن نامداری زنگنه پیش از ظهر امروز در فرمانداری شهرستان هویزه اظهار کرد: من در شهری زندگی می کردم که حتی یک نفر از دانش آموزان آن در کنکور قبول نمی شد ولی با پیشرفت کردن آنها نیز سهم خوبی از کنکور پیدا کردند.

وی افزود: آموزش های کنکور در این مناطق هویزه و دشت آزادگان مثل درخت کنکور است و قطعا دانش آموزان در سرنوشت خود و خانواده هایشان تأثیر می گذارند. کلاس های مهارت آموزی نیز برای فرزندان این مناطق برگزار شده و مهارت آموزان اصلا نگران اشتغال خود نباشند.

زنگنه عنوان کرد با اشاره به اینکه کسانی که نمرات ممتازی را در کنکور کسب کنند هزینه های تحصیل آنها را تامین می کنیم، خطاب به دانش آموزان گفت: شما دانش آموزان در رشته های مورد نیازی که اعلام می کنیم تحصیل کنید که همه آنها الزاما در حوزه نفت هم نیست.

وزیر نفت با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس و حتی وزارت نفت با هور خیلی آشنا هستم، گفت: در دوران وزارت من برخی ها با طرح اشتباه می خواستند هور را خشک کنند که من به شدت با این کار مخالفت کردم. حتی به آنها گفتم که یک ریال هم برای این کارها هزینه پرداخت نمی کنم. هور باعث اشتغالزایی مردم است و نباید در محیط زیست تخریب ایجاد کنیم چون اگر با آن رفاقت ایجاد نکنیم آن وقت همه را نابود می کند. ریزگردهای فعلی نیز همه ناشی از رفتار بد با محیط زیست است.

زنگنه تصریح کرد: روستایی هست که آب، برق، مدرسه و خانه بهداشت ندارد ولی نفت آنجا کار می کند و دیدم این وضعیت خجالت آور است برای همین طرح توسعه این مناطق را تدوین کردیم. طرح توسعه غرب کارون نیز از جمله این طرح های توسعه ای است که می توان وضعیت روستاها و شهرهای این حوزه را بهبود بخشید. آموزش فنی و حرفه ای، ساخت بیمارستان و مراکز درمانی، خانه بهداشت و سایر پروژه ها نیز در قالب طرح توسعه غرب کارون برای مناطق تحت پوشش اجرایی می شود.

وی افزود: طی این چند ساله نزدیک به۳۲۰ میلیارد تومان در زمینه بیمارستان و راه های ارتباطی هزینه شده و به صورت کلی ۵۰۰ میلیارد تومان طرح تهیه کردیم تا طی ۵ سال در این مناطق غرب کارون اجرا شود و بالای ۱۲۰ میلیارد تومان آن متعلق به شهرستان هویزه است.

وزیر نفت ادامه داد: هویزه یک نمادی در کشور ما است که قساوت و سنگ دلی بعثی ها در مقابل مقاومت و پایداری ملت و فداکاری مردم بومی که برای حفظ ملت و نظام انجام دادند را نشان می دهد.

زنگنه گفت: استفاده از نیروهای فرهنگی و آموزشی بومی برای کلاس های کنکور در این مناطق خیلی خوب است ولی باید کیفیت کار را مدنظر داشته و آسیبی به آن وارد نکرد. دوست دارم به دانش آموزان این منطقه خدمت رسانی شده و کاری برای آنها انجام شود تا آینده خود را تضمین کنند. از امروز صبح تقاضای اشتغالزایی بسیاری داشتند که نسبت به تأمین آن نیز کارهایی را برنامه ریزی کرده ایم. یک نفر باید از خود منطقه تعیین شود تا مسائل اشتغال این مردم را پیگیری کند؛ این مسائل را می توان دنبال کرد و باید به صورت جدی پیگیر آن بود.

وی با اشاره به اینکه نفت می خواهد عمری در اینجا زندگی کند، گفت: بسیار به آینده امیدوارم و باید با توسعه نفت این مناطق را نیز بسازیم. ضمن تولید نفت باید سازندگی منطقه را نیز به عنوان یک اصل مدنظر داشته باشیم. مسیر درستی در کار خود انتخاب کرده ایم و برای انجام کارهای زیربنایی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال مردم در این مناطق برنامه ریزی های خوبی داشته ایم. تلاش می کنیم تا مرکزی در هویزه برای کارهای نفتی ایجاد کنیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵