کد مطلب: 77052
 
IPC به پیش
انتصاب اعضای هیئت تطبیق قراردادهای جدید نفتی+ سوابق
 
حسن روحانی، رئیس جمهور کشور، اعضای «هیئت تطبیق قراردادهای نفتی» را منصوب کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۱
حسن روحانی، رئیس جمهور کشور، اعضای «هیئت تطبیق قراردادهای نفتی» را منصوب کرد.
به گزارش نکونیوز، رئیس جمهور در نامه‌ای خطاب به بیژن زنگنه، آقایان محمد فروزنده، هوشنگ نادریان، سید محمد میرمحمدی، محسن محبی، داود دانش‌جعفری، غلامحسین نوذری و غلامرضا شافعی را به عنوان اعضای «هیئت تطبیق قراردادهای نفتی» منصوب کرد.
وظیفه این هیئت، احراز عدم مغایرت قراردادهای پیشنهادی وزارت نفت با مقررات و الگوی مصوب هیئت وزیران است و ریاست آن را محمد فروزنده بر عهده خواهد داشت.
اعضای این هیئت به استناد مصوبه دهم شهریورماه سال جاری هیئت وزیران منصوب شده‌اند.
در پایان نامه روحانی به وزیر نفت آمده، بدیهی است آن وزارتخانه (وزارت نفت) همکاری لازم را در تشکیل به موقع جلسات و استقرار دبیرخانه هیئت مذکور (هیئت تطبیق قراردادهای نفتی) معمول خواهد کرد.
محمد فروزنده که ریاست هیئت تطبیق قراردادهای نفتی را بر عهده دارد، ۱۵ سال رئیس بنیاد مستضعفان بوده است. فروزنده یکی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران است که تصدی وزرات دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت دوم اکبر هاشمی رفسنجانی را نیز برعهده داشته است. وی در حال حاضر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز است.
غلامحسین نوذری یکی دیگر از اعضای این هیئت، دومین وزیر نفت در کابینه اول احمدی‌نژاد بوده است. وی دو دوره نماینده مجلس بوده و مدیرعاملی شرکت ملی نفت را هم در کارنامه خود دارد. نوذری در حال حاضر رئیس هیئت مدیره گروه توسعه انرژی تدبیر وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام است.
یکی دیگر از اعضای این هیئت نیز سابقه تصدی‌گری وزارت اقتصاد را در کارنامه خود دارد. داود دانش‌جعفری از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ در دولت نخست احمدی‌نژاد وزیر اقتصاد و امور دارایی بوده است.
دیگر عضو این هیئت، یعنی غلامرضا شافعی در حال حاضر معاون نظارت راهبردی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است. وی وزیر صنایع در ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۸ و همچنین در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ بوده است. شافعی در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی نیز وزیر تعاون بوده است.
احتمالاً با انتصاب اعضای هیئت تطبیق قراردادهای نفتی، برگزاری مناقصه‌ها در قالب IPC ظرف ماه‌های پیش رو آغاز خواهد شد.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵