داخلی اقتصاد خبر
۱
 
کد مطلب: 96592
 
درددل‌های مدیرعامل عمران پردیس
 
در جریان افتتاح ۳۰۰۶ واحد مسکن مهر شهر پردیس که صبح امروز انجام شد، مدیرعامل عمران پردیس از سرعت پایین ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی گلایه کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵
در جریان افتتاح ۳۰۰۶ واحد مسکن مهر شهر پردیس که صبح امروز انجام شد، مدیرعامل عمران پردیس از سرعت پایین ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی گلایه کرد.
به گزارش ایسنا، افتتاح ۳۰۰۶ واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس که صبح امروز انجام گرفت با درد دل‌های مدیرعامل شرکت عمران پردیس همراه بود که از آماده نبودن خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر این شهر گلایه داشت.

شروع افتتاح با حضور در مدرسه حکیم ابوالقاسم فردوسی همراه بود، سعید غفوری با اشاره به افتتاح این مدرسه، گفت: دانش‌آموزانی که در آینده اینجا درس می‌خوانند هیچ تقصیری ندارند که چه کسی بنای مسکن مهر را گذاشته یا چرا پروژه طولانی شده است، آنها آینده‌سازان این کشور هستند و مشکلات ما نباید به آنها ارتباط پیدا کند.

وی با بیان اینکه قبل از ما ۱۸ مدرسه در پردیس ساخته شده بود، گفت: بعد از اینکه مسئولیت را تحویل گرفتیم هشت مدرسه را نیز ساختیم. ۲۵ مدرسه نیز در دست احداث داریم اما سرریز جمعیت در همین فاز سه که امروز دو مدرسه فردوسی و رودکی را در آن افتتاح می‌کنیم باعث شده مدارس دو شیفته فعالیت کنند.

غفوری اذعان کرد: ما یک بار ظلم کردیم که یک پروژه را شتاب‌زده آغاز کردیم ولی باید به هر حال آن را جمع و جور کنیم. تنها کاری که الان باید بکنیم این است که سرعت خدمات را بالا ببریم و کیفیت را افزایش دهیم. همکاران من واقعا شبانه‌روز تلاش می‌کنند اما من هنوز راضی نیستم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس تصریح کرد: با وجود فشارهای زیادی که به پیمانکاران آورده‌ایم تازه توانسته‌ایم ۲۴ هزار و ۶۰۰ واحد را تحویل دهیم یعنی حدود یک سوم از کل واحدهای مسکن مهر پردیس. باید واقعیت‌ها را به مردم بگوییم. مردم خیلی صبور و فهیم هستند و ما شرمنده آنها هستیم.

وی این را هم گفت که در فاز ۹ جدید و قدیم واحدهایی را آماده افتتاح داریم که گاز آنها وصل نشده و اگر این کار انجام می‌شد امروز می‌توانستیم آنها را افتتاح کنیم.

غفوری با بیان اینکه ۳۸ هزار واحد مسکن مهر در پردیس به مرحله نازک‌کاری رسیده، گفت: اگر یکسری منابع مالی در جهت تامین خدمات زیربنایی و روبنایی تامین شود، افتتاح‌های آینده به سرعت انجام خواهد شد.

در ادامه حبیب‌الله طاهرخانی مدیرعامل شهرهای جدید گفت:‌ موضوع مسکن مهر صرفا ساخت واحدهای مسکونی نیست. بخش عمده ساختمان‌ها به پایان رسیده اما مساله اصلی به محوطه‌سازی، آماده‌سازی، تامین زیرساخت‌ها و خدمات روبنایی مربوط می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه از ابتدای این طرح منابعی برای این خدمات پیش‌بینی نشده بود. آورده متقاضیان هم نمی‌توانست این نوع هزینه‌ها را پوشش دهد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به وعده دولت قبل مبنی بر اینکه مسکن مهر را ۱۸ یا ۲۴ ماهه تحویل می‌دهیم، گفت: با این وعده وارد فرآیند شده‌اند اما مشکلات به مرور خود را نشان داد با این وجود شرکت عمران حداکثر توان خود را برای افتتاح سایت‌های مسکن مهر به کار می‌برد.

وی افزود: همین دو مدرسه‌ای که امروز افتتاح می‌کنیم حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه برده است. حدود ۳۰ مدرسه دیگر نیاز داریم که ۱۵۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد، ‌این نشان می‌دهد پروژه‌ای آغاز شده که حیطه آن بسیار گسترده است و نیاز به منابع مالی گسترده دارد.

طاهرخانی تاکید کرد: ما تعهد خدمات روبنایی را می‌پذیریم، باید محیط زندگی مناسبی را برای ساکنان ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: فقدان خدمات، کیفیت زندگی را در این سایت‌ها کاهش می‌دهد. همین کسانی که برای تحویل واحد به ما فشار می‌آورند اگر بدون خدمات در این واحدها ساکن شوند متضرر خواهند شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از سایت‌های مسکن مهر ۳۰ درصد ساکن شده‌اند، گفت: علت این موضوع این است که خدمات ایجاد نشده است.

طاهرخانی یادآور شد: همه منابع مالی مسکن مهر همان ۵۰ هزار میلیارد تومان و آورده مردم بود اما خوشبختانه سال گذشته دولت هزار میلیارد تومان در اختیار پروژه‌های مسکن مهر قرار داد.
Share/Save/Bookmark


پدر
۱۳۹۶-۰۹-۱۶ ۱۳:۰۵:۵۸
ماجرای دردناک تحویل (به ظاهر) واحدی از مسکن مهر به فررند خانه اولیمان را ذکر می کنم.
چند روز قبل؛ بعد از گذشت سه سال و نیم ؛ پیمانکار شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس به فرزند خانه اولیمان اطلاع داده که واحد ساخته شده توسط آنها در فاز 3 پردیس آماده تحویل است.
شرکت سرمایه گذاری که سازنده اصلی است؛ در خیال واگذاری واحدی لخت و بدون کابینت و بدون تجهیزات 67 متر مربعی به ایشان هستند که برای آن ؛ بیش از 100 میلیون تومان در سه و نیم سال پیش ؛ با ترفندی خاص؛ هزینه گرفته بودند. پولی که فرزندمان با قرض وامهای بانکی در 4 سال قبل تامین و اکنون هزینه خرید با احتساب بهره های بانکی پرداخت شده برای این واحد مهر 25 میلیونی برای ایشان از مرز 150 میلیون گذشته است. در نهایت بی انصافی؛ تحویل واحدی زمان خورده در فضای باز و کهنه شده مورد نظر سازنده اصلی مسکن مهر است که پس از بیش از 6 سال رهاشدنش؛ درصد بالایی از عمر مفیدش گذشته و زندگی در آن مطمئن بنظر نمیرسد. این شرکت محترم سرمایه گذاری میخواهد واحدی تحویل دهند که بخاطر ملاحظات مدیریتی شرکت ؛ اصلا متعلق و مورد نظر و خرید فرزند ما نبوده و میخواهند این واحد ناخواسته را به ایشان بدهند.
این تخلف در حوزه مسکن مهر را به آقای وزیر محترم ؛ انجمن محترم انبوه سازان؛ شخصیت های مرتبط ؛ همکاران و معتمدان انبوه سازی ؛ برای جلوگیری از تضییع حق جوانی فعال در این سرزمین که از طریق مسکن مهر مورد ظلم قرار گرفته و برای یافتن راه حلی منصفانه منعکس کرده ایم ولی تا امروز مشکلی از ایشان حل نشده و حقی برنگشته و کماکان حقوق فرزند تلاشگر ما صرف تخلف و اشتباه ذینفعان سازنده مسکن مهر در فاز 3 پردیس شده و میشود.
ما قضاوت و اقدام و احقاق حق فرزندمان را ؛ ابتدا؛ از همراهی وجدانهای بیدار در بین مسئولین مربوطه و مرتبط؛ انتظار داریم و آمادگی ارائه مستندات این ماجرای تلخ؛ که اثرات آن نا امیدی جوانانمان را سبب شده است را داریم.
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵